Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Leki na ból brzucha: Gdy na wczasach boli żołądek [ŚRODKI NA BÓL BRZUCHA]

SC
Co zrobić gdy boli brzuch na urlopie?
Co zrobić gdy boli brzuch na urlopie? ARC naszemiasto
Wyjazdy na wakacyjne urlopy mają przede wszystkim sprawić radość i pozwolić 'naładować akumulatory' na kolejny rok pracy. często jednak zdarza się, że zanim nasz organizm zaaklimatyzuje się do nowego miejsca mogą nas spotkać niemiłe niespodzianki - jedną z nich jest ból brzucha mogący mieć wiele różnych przyczyn.

Jak się okazuje, przykrym niespodziankom możemy zapobiec.

- Najważniejsza jest profilaktyka – spożywanie pokarmów i napojów świeżych, ze sprawdzonego źródła. Najlepiej aby były to posiłki lekkostrawne. Pamiętajmy też o higienie osobistej – mówi Piotr Brukiewicz prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Gdy już dojdzie do zatrucia pokarmowego, to w zależności od stopnia dolegliwości należy pamiętać przede wszystkim o regularnym nawadnianiu organizmu. Należy pić w małych ilościach, ale w częstych odstępach czasu. Pomóc mogą napoje izotoniczne.
W przypadku rozwolnienia nadal często stosowany jest węgiel medyczny, obecnie bez recepty możemy kupić także niforoksazyd.

- Środki te działają absorpcyjnie, należy zażyć kilka tabletek i obserwować czy nasz stan ulega poprawie – opowiada Piotr Brukiewicz.

Kolejną grupą leków są probiotyki, które stosuje się uzupełniająco. Ich zadaniem jest przywrócenie właściwej flory i prawidłowego funkcjonowania żołądka.

- Dodatkowo, jeśli zatruciu i biegunce towarzyszy skurcz to można zażyć nospę, która ma działanie rozkurczowe. Musimy tutaj jednak uważać, nie należy ich przedawkowywać, gdyż grozi to wystąpieniem efektu niepożądanego. Przy zatruciu toksyny muszą być wydalone z organizmu, a nie zatrzymane w nim. - kontynuuje prezes.

Możemy także spróbować leczenia naturalnego, czyli do złagodzenia objawów wykorzystać zioła. Na nudności idealna będzie herbata miętowa, natomiast na dolegliwości trawienne herbata z piołunem, który jest mocną bronią w walce z infekcjami przewodu pokarmowego.
Eksperci radzą, by w przypadku nie ustępowania dolegliwości jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, który dopyta o szczegóły i zaproponuje leczenie.

- Jeśli dolegliwości dopadły nasze dziecko to o wiele szybciej należy udać się do specjalisty, gdyż może nastąpić odwodnienie organizmu – sugeruje Piotr Brukiewicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!