Rok 2011 pod znakiem długich weekendów [KALENDARZ]

  Rok 2011 pod znakiem długich weekendów [KALENDARZ]

  Marcin Kostaszuk, Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Układ kalendarza sprzyja miłośnikom krótkiego śródrocznego wypoczynku. Dlaczego? Bo w porównaniu do roku 2010 mnóstwo w nich tzw. długich weekendów. Już dzisiaj zaplanuj wyjazd w góry.
  Długie weekendy w 2011 roku

  Długie weekendy w 2011 roku ©Infografika: ZVIAD GLONTI

  ABY ZOBACZYĆ KALENDARZ Z DŁUGIMI WEEKENDAMI - KLIKNIJ W ZAKŁADKĘ PLIKI


  Święta Bożego Narodzenia minęły w tym roku szybko - wolne dni przypadły w sobotę i niedzielę - trudno było w poniedziałkowy poranek spotkać Polaka zadowolonego z tak bezceremonialnego zakończenia świętowania. Na szczęście pod tym względem rok 2011 zapowiada się o wiele lepiej - będzie aż osiem długich weekendów. Drżą szefowie i kadrowcy! Cieszą się za to hotelarze, właściciele pensjonatów, restauracji w Ustroniu, Szczyrku, Brennej czy Ogrodzieńcu!
  8 z 8 długich weekendów zbudujemy z 8 świąt wypadających w dni powszednie
  - Dla nas ten układ kalendarza jest korzystny. Na długie weekendy zapraszamy do Wisły - mówi Katarzyna Ćwik, pracownica marketingu w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

  Także dla handlowców wolne dni to zwykle gratka. Galerie , ale też małe sklepiki, będą pełne klientów.

  BISKUPI DZIĘKUJĄ PARLAMENTOWI

  - Sporo osób wyjedzie, żeby odpocząć, a inni po prostu wykorzystają wolny czas na zakupy. Dla mnie oznacza to większe obroty i zysk - mówi Edyta Pasternok, handlowiec ze Świętochłowic.

  W nowy rok wejdziemy niestety w sobotę. Niestety - bo dokładnie 1 stycznia wejdzie w życie art. 130, par. 2, Kodeksu pracy, wprowadzający zasadę, że za święta wypadające w dni wolne od pracy, niebędące niedzielami (a więc w soboty), nie otrzymamy już dodatkowego dnia wolnego. W ubiegłym roku przy takim samym układzie kalendarza pracodawca musiałby za sobotę, 1 stycznia, wyznaczyć pracownikowi dzień błogiego lenistwa. Teraz już nie musi, zatem Nowy Rok przepadnie nam bezpowrotnie.

  To jednak koniec złych wieści. 1 stycznia to ostatnie sobotnie święto w przyszłym roku, a szansa przedłużenia sobie wolności od obowiązków służbowych nadarzy się już pięć dni później, za sprawą nowego święta - Trzech Króli, wypadającego w 2011 roku w czwartek. Wystarczy wziąć dzień wolny w piątek i mamy piękny czterodniowy długi weekend, w zupełności wystarczający na wypad w góry.
  W kolejnych miesiącach kalendarz sygnalizuje nam wyjątkowo długi karnawał (Popielec wypada dopiero 9 marca), ale na imprezowanie dodatkowe dni się nie pojawią. Trzydniowy weekend wielkanocny wypada pod koniec kwietnia, ale tu reguły są stałe: we wtorek znów czeka na nas lista obecności.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama