Na kibiców lig okręgowych jesienią czekają spore zmiany

  Na kibiców lig okręgowych jesienią czekają spore zmiany

  Patryk Trybulec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W częstochowskiej lidze okręgowej będą teraz dwie grupy. Czy zmagania będa przez to atrakcyjniejsze? Zmiany także w katowickich rozgrywkach
  Ubiegłoroczny podział rozgrywek III ligi na dwie grupy miał tyle samo zwolenników, co przeciwników. Efekt końcowy jednak był pozytywny, bo to drużyna z grupy opolsko-śląskiej, Nadwiślan Góra awansowała do II ligi.

  - Myślę, że forma rozgrywek, którą zaproponowaliśmy pomogła Nadwiślanowi w pokonaniu barażowych rywali z innych województw i awansie - przekonuje Teodor Wawoczny, przewodniczący Wydziału Gier ŚlZPN.


  Teraz III-ligowcy rywalizować będą już w jednej tabeli, ale pomysł podchwycili za to działacze Częstochowskiego Okręgowego ZPN, którym też zamarzyły się dwie grupy. Do walki w "okręgówce"przystąpią 24 zespoły, podzielone na dwie grupy.

  - Zależało nam na urozmaiceniu rozgrywek, ale przy podziale na grupy staraliśmy się oczywiście uwzględnić aspekt geograficzny. Wszystkich pewnie nie zadowoliliśmy, ale wyszło nam to nie najgorzej - przekonuje przewodniczący Wydziału Gier, Michał Weżgowiec.

  Na zmianach najbardziej skorzystały drużyny z częstochowskiej i lublinieckiej A-klasy, bo bezpośredni awans z każdej grupy wywalczyły po trzy zespoły.

  Także ŚlZPN wprowadził nowy podział drużyn klasy okręgowej. Rozgrywki nadal toczyć się będą w 4. grupach, jednak jest sporo zmian. Między innymi zespoły z Zagłębia zagrają w IV, a nie jak dotychczas w II grupie okręgówki.


  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama