Tour de Pologne 2014: Majka i Kwiatkowski przyjadą na Śląsk

  Tour de Pologne 2014: Majka i Kwiatkowski przyjadą na Śląsk

  Patryk Trybulec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2014: Majka i Kwiatkowski przyjadą na Śląsk
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Patryk Trybulec

  Tour de Pologne 2014: Już po raz piąty z rzędu uczestnicy Tour de Pologne zakończą jeden z etapów w Katowicach. Rafał Majka zamieni rower na... koło?
  Czesław Lang, który pojawił się w Katowicach przy okazji zbliżającego się 71. Tour de Pologne, porównał kolarski wyścig do pięknego teatru nieposiadającego do tej pory swych pierwszoplanowych aktorów.

  - Ci aktorzy, to zawodnicy, którzy mogliby powalczyć o zwycięstwo w Tour de Pologne - podkreślił dyrektor generalny imprezy. - Cieszę się, że dożyłem czasów, gdy mamy takich zawodników jak Michał Kwiatkowski, czy Rafał Majka. Wierzę, że dzięki sukcesom Rafała podczas rozgrywanego właśnie Tour de France wzrośnie zainteresowanie także naszym wyścigiem.
  Jestem pewien, że obaj wspomniani zawodnicy zrobią wszystko, by pokazać się przed polską publicznością z jak najlepszej strony - podkreśla Lang.

  Tour de Pologne 2014: Zaprezentowano trasę 71. Tour de Pologne [TRASA + ETAPY + MAPA + WIDEO]

  W tym roku Katowice już po raz piąty z rzędu będą miastem etapowym Tour de Pologne. Ponad 180 czołowych kolarzy świata pochodzących z 50 państw finiszować będzie pod Spodkiem 6 sierpnia kończąc tym samym czwarty etap z Tarnowa o długości 230 km. Tak zwana "dziką kartę" otrzymała reprezentacja Polski, więc w peletonie będzie można szukać zawodników w biało-czerwonych koszulkach.

  - Tour de Pologne doskonale wpisał się w klimat naszego miasta. To atrakcja sportowa dla mieszkańców i doskonała forma promocji miasta, które wielu ludzi w Polsce wciąż pamięta jeszcze przez pryzmat lat 90-tych. Dzięki telewizyjnym transmisjom możemy pokazać, jak bardzo się zmieniliśmy przez te lata - powiedział prezydent Katowic Piotr Uszok.

  Kolarze w stolicy województwa pokonają niemal identyczną trasę, co w ubiegłym roku. Do Katowic dotrą natomiast m. in przez Mysłowice i Jaworzno, które na trasie TdP znalazły się po raz pierwszy. - Peleton przyjedzie do nas od strony Sosnowca i przejedzie przez most nazywany u nas "mostem cudów". Podczas TdP też nastąpi cud, bo zawodnicy na most wjadą na rowerze a zjadą już na... kole - uśmiechał się Wojciech Król z UM Mysłowice, nawiązując do śląskiej gwary.

  Wizyta kolarzy w centrum aglomeracji to także poważne utrudnienia komunikacyjne. Obecny na konferencji przedstawiciel KZK GOP Grzegorz Rutkowski zdradził, że zostanie zmieniona trasa 100 linii autobusowych i 11 tramwajowych. To 1/3 taboru przewoźnika.

  71. Tour de Pologne wystartuje już 3. sierpnia spod Stoczni Gdańskiej.


  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama