Ekumeniczne rozmowy o AIDS

  Ekumeniczne rozmowy o AIDS

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  szczyrk Katolicy, ewangelicy i prawosławni z różnych części Europy rozmawiają w Beskidach o tym, jak ustrzec się AIDS i HIV.
  Katolicy, ewangelicy i prawosławni z różnych części Europy rozmawiają w Szczyrku o tym, jak ustrzec się AIDS i HIV. Przewodnim tematem międzynarodowej konferencji ekumenicznej jest szóste przykazanie Dekalogu "Nie cudzołóż".

  Uczestnicy spotkania od soboty przebywają w parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.
  - To młodzież z sekcji ekumenicznej młodych, która działa przy Unii Europejskiej - wyjaśnia pastor Jan Byrt, współorganizator spotkania. - W czasach rozwiązłości seksualnej to ważny temat dla młodych - przekonuje pastor.

  W 30-osobowej grupie są osoby z Norwegii, Szwecji, Ukrainy, Niemiec, Włoch, Francji. Ich spotkania odbywają się w kościele ewangelickim w Szczyrku Salmopolu. Młodzi wymieniają się spostrzeżeniami na temat zagrożeń, jakie niesie seksualna rozwiązłość, ale przede wszystkim przygotowują się do działania we własnych wspólnotach. Prócz udziału w konferencjach, młodzi chrześcijanie poznają Beskidy. Byli m.in. na Czantorii, a w czwartek wybrali się na wycieczkę dookoła Beskidów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama