Ważne
  Letnia Grand Prix w Wiśle: Stoch i spółka testują w Wiśle...

  Letnia Grand Prix w Wiśle: Stoch i spółka testują w Wiśle nowy system

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Obecność w Wiśle Kamila Stocha, czyli podwójnego mistrza olimpijskiego z Soczi, jest największym magnesem dla kibiców
  1/2
  przejdź do galerii

  Obecność w Wiśle Kamila Stocha, czyli podwójnego mistrza olimpijskiego z Soczi, jest największym magnesem dla kibiców ©Arkadiusz Gola

  Rozpoczyna się 21. sezon Letniej Grand Prix. Pierwsze zawody na skoczni w Malince. Dziś konkurs drużynowy, jutro indywidualny
  Jeśli w ostatniej chwili zdecydujesz się na wyprawę do Wisły Malinki na skoki narciarskie, to nic straconego. Jest szansa na kupienie biletów na piątkowy konkurs drużynowy oraz sobotni konkurs indywidualny. Wejściówki kosztują 40, 60 i 80 złotych.
  Zawody na skoczni imienia Adama Małysza rozpoczynają 21. sezon Letniej Grand Prix. Przed rokiem drużynówkę wygrali Polacy w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Biegun i Dawid Kubacki, a indywidualnie triumfował Niemiec Andreas Wellinger, przed Kotem.

  Tym razem w Wiśle pojawiło się 63 reprezentantów z 12 krajów w tym aż 12 Polaków - oprócz wspomnianej czwórki jeszcze Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Grzegorz Miętus.


  Podczas zawodów w Wiśle pierwszy raz testowany jest nowy system rywalizacji w konkursie indywidualnym, który będzie obowiązywał w sezonie zimowym Pucharu Świata. Jest dość skomplikowany...

  Letnia GP w skokach: W piątek w Wiśle inauguracja 21. sezonu [PROGRAM + KALENDARZ ZAWODÓW]

  Wczorajsze kwalifikacje (zakończone po zamknięciu tego wydania DZ) miały wyłonić 48 uczestników pierwszej serii konkursowej. Najlepsza dziesiątka skoczków z klasyfikacji generalnej PŚ ma zapewniony udział w konkursie niezależnie od wyników kwalifikacji. Jednakże rezultat uzyskany w kwalifikacjach będzie miał wpływ na wyniki końcowe konkursu także dla tych zawodników.

  Po kwalifikacjach skoczków podzielono na cztery grupy po 12 zawodników. Podczas pierwszej serii konkursowej zawodnicy będą skakać w kolejności alfabetycznej grup. Rozpocznie zatem grupa A, natomiast zakończy grupa D.

  Pierwszą serię zakończy zwycięzca kwalifikacji. Awans do drugiej serii konkursowej uzyska po sześciu najlepszych zawodników z każdej grupy. Do wyników pierwszej serii wliczają się rezultaty z kwalifikacji.

  W drugiej serii wystąpi 24 skoczków, rozpoczynając od tego, którego nota po kwalifikacjach i pierwszej serii jest najniższa. O końcowym rezultacie decydować będzie nota łączna z trzech rund (kwalifikacje, pierwsza oraz druga seria).

  Transmisje z zawodów w Wiśle-Malince przeprowadzą TVP Sport i Eurosport 2.

  Letnia GP w Wiśle

  Piątek: godz. 19 - seria próbna, godz. 20.15 - pierwsza seria konkursu drużynowego Sobota: godz. 16 - seria próbna, godz. 17.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego.


  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Katastrofa samolotu pod Częstochową: ZDJĘCIA, PRZYCZYNY, OPINIE ŚWIADKÓW
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Jakie będzie lato? Zobacz prognozę pogody na lipiec 2014 i zaplanuj urlop

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama