Ważne
  Rusza remont przejścia

  Rusza remont przejścia

  WIAN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek rozpocznie się remont największego, zaniedbanego przejścia podziemnego w centrum Dąbrowy Górniczej.
  Będzie prowadzony przez inwestora nowego Centrum Handlowego Pogoria, które powstaje w pobliżu. Po zakończeniu prac okaże się, czy do swoich boksów wrócą kupcy. Będzie to zależało m.in. od decyzji nadzoru budowlanego, strażaków i sanepidu.

  Odnowa przejścia związana jest z przebudową całego układu komunikacyjnego do CH Pogoria. Prace potrwają około dwóch miesięcy. Przeprowadzona zostanie m.in. modernizacja oświetlenia, gruntowna naprawa schodów i piaskowanie marmurów. Będzie też budowane nowe zadaszenie nad wejściami. Pomimo robót będzie można nadal korzystać z przejścia.

  - Prace obejmują odświeżenie sufitów i wypełnienie ubytków w posadzce - mówi Leszek Ligęza, przedstawiciel inwestora. - Nie będziemy natomiast budować żadnej infrastruktury pod potrzeby handlu. Chodzi nam głównie o ułatwienie mieszkańcom przejścia - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama