Największa żywa szopka w Strumieniu bije rekordy frekwencji

  Największa żywa szopka w Strumieniu bije rekordy frekwencji

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Strumieńskie Betlejem, największa żywa szopka w regionie, bije rekordy popularności. Sława misternie wykonanych i pokrytych liśćmi kukurydzy stajni przyciąga już nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z różnych stron Beskidów, a nawet Polski.
  - Na otwarcie Strumieńskiego Betlejem gościliśmy Marcina Dominika Głucha, wspaniałego pianistę, dyrygenta i kompozytora. A we wtorek w naszej żywej szopce kolędował Michał Wiśniewski z rodziną - informuje ks. Paweł Hubczak, wikary parafii św. Barbary w Strumieniu, pomysłodawca i organizator szopki.

  W Strumieńskim Betlejem spotkać można mnóstwo zwierząt. Jest wielbłąd Czesiek, który ze względu na swoje gabaryty ma specjalną stajnię z trzema królami w tle, są sarny, kucyki, strusie, jeżozwierze, szopy pracze, osiołek, dziki, owce, baranki oraz mnóstwo ptaków umieszczonych w gigantycznej wolierze.


  W tym roku organizatorzy szopki postanowili zadbać o reklamę. W mieście pojawiły się billboardy, ulotki z informacjami o Strumieńskim Betlejem, jego atrakcjach i godzinach otwarcia dotarły do około dwustu parafii diecezji bielsko-żywieckiej, a samochód oklejony zdjęciami szopki z zewnętrznym nagłośnieniem zachęcał do odwiedzin Strumienia jeżdżąc po Górnym Śląsku.

  W porównaniu do ubiegłego roku, tym razem udało się uniknąć wielogodzinnych kolejek oraz komunikacyjnego paraliżu.

  - Wszystko rozłożyło się w czasie - tłumaczy Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. - Zwiedzający przychodzą przez cały dzień, a w ubiegłym roku najwięcej turystów zjawiało się po południu.

  O komfort zwiedzających zadbało też miasto, które zdecydowało się na remont ulicy Kościelnej wraz z miejscami parkingowymi oraz wygospodarowało nowe miejsca parkingowe.

  - W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, bo wtedy ulica Kościelna zostanie połączona z Młyńską co spowoduje, że dogodniejszy będzie wyjazd z rejonu gdzie stoi szopka - zapowiada burmistrz Strumienia.

  Tegoroczną atrakcją Strumieńskiego Betelem są efektowne jasełka odgrywane w plenerze, które można obejrzeć jeszcze w najbliższe dwie niedziele, 2 i 9 stycznia o godz. 12.00 i 15.00.

  Wstęp do Strumieńskiego Betlejem jest bezpłatny.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawa szopka

   CMB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Warto odwiedzić, szczególnie dzieci są pod wrażeniem. Filmik z tego roku dostępny jest na:
   https://www.youtube.com/watch?v=QsSkWjH1mkc

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiśniewski

   mano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 87

   Z rodziną? Z którą żoną?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama