George Clooney znów stanie na ślubnym kobiercu. Weźmie ślub...

  George Clooney znów stanie na ślubnym kobiercu. Weźmie ślub z Amal Alamuddin [ZDJĘCIA]

  Rhys Blakely

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wiele już wiadomo, jeśli chodzi o planowany ślub najpiękniejszego kawalera na kluli ziemskiej George'a Clooneya. Wiadomo, kim jest jego wybranka, wszystko wskazuje na to, że ślub odbędzie się 12 września tego roku, tylko miejsce pozostaje wciąż jeszcze nieznane. Prawdopodobnie będą to Włochy w których Clooney jest zakochany. Myślano o rezydencji Clooneya nad jeziorem Como, ale jego wybranka Amal Alamuddin jest zdania, że mimo wielkiej życzliwości okolicznych mieszkańców nie uciekliby przed wścibskimi fotoreporterami. Może więc zdecydują się na Wenecję?

  Inne z kolei źródła wspominają o uroczystości w jakiejś małej włoskiej wiosce, a potem dwie większe imprezy w Libanie i na Wyspach Brytyjskich. Clooney jest, a raczej już był, najbardziej pożądanym kawalerem Hollywood. To także najsłynniejszy seryjny monogamista, który dwie dekady temu ślubował, że więcej się nie ożeni. Znakomity aktor - zdobywca Oscara - i świetny reżyser oraz producent.

  Jednak teraz Clooney zostawia za sobą życie playboya i zapewne ku rozpaczy pań na całym świecie jest już od pewnego czasu zaręczony z piękną brytyjską prawniczką specjalizującą się w prawach człowieka.

  Jego wybranka jest 36-letnia Amal Alamuddin. Aktor poznał tę absolwentkę Oksfordu kilkanaście miesięcy temu. A kiedy na serdecznym palcu lewej dłoni pani adwokat zauważono duży pierścionek z brylantem, wszystko było już jasne. Parę razem z Cindy Crawford i jej mężem Rande Gerberem widziano potem na wspólnej kolacji w jednej z restauracji w Malibu w hrabstwie Los Angeles.

  Podczas posiłku podszedł do nich, aby się przywitać, przebywający w tej samej restauracji aktor Edward Norton. Właśnie wtedy Clooney i Alamuddin mieli powiedzieć mu, że są zaręczeni.

  - George i Amal nie nagłaśniali tej sprawy, ale też nie mają zamiaru niczego ukrywać. Chcą, by ci, którzy są im bliscy, wiedzieli, iż mają do czynienia z czymś prawdziwym. Że mają zamiar być razem na zawsze - powiedziało magazynowi "People" jedno z dobrze poinformowanych źródeł.

  Alamuddin urodziła się w Bejrucie. Studiowała w St Hugh's College w Oksfordzie i na wydziale prawa prestiżowego New York University. Biegle posługuje się trzema językami - arabskim, francuskim i angielskim. Zasłynęła z tego, że reprezentowała założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a podczas jego sprawy o ekstradycję z Wielkiej Brytanii do Szwecji. Pracuje w znanej londyńskiej kancelarii Doughty Street Chambers. Specjalizuje się ona w pomocy osobom dyskryminowanym i prześladowanym. Ponadto Alamuddin jest doradczynią ds. Syrii byłego sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana.
  Jako adwokat pracowała przy śledztwie dotyczącym używania dronów w operacjach antyterrorystycznych. Występowała na procesie Slobodana Miloševicia. Jest także doradcą prawnym sułtana Bahrajnu.

  - Kobiety na całym świecie mogą zastanawiać się, co takiego ma Amal, czego inne nie mają. Jest inteligentna i namiętnie wierzy w prawa człowieka. Sama zresztą wykonała kawał roboty, by poprawić ich sytuację i przestrzeganie - mówi znany londyński członek palestry, który wprowadził ją do Doughty Street Chambers.

  Alamuddin zyskała sławę, gdy znalazła się na internetowej liście "najbardziej seksownych kobiet adwokatów" w Londynie. Listę opracowali autorzy bloga Your Barrister Boyfriend.

  Jej wykształcenie i znajomość zagadnień praw człowieka oraz prawa międzynarodowego z pewnością idą w parze z działaniami Clooneya, który między innymi z poświęceniem działa na rzecz uchodźców z sudańskiego Darfuru. Za rolę w filmie "Syriana" otrzymał Oscara. Dostał też statuetkę jako producent obrazu "Operacja Argo".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama