Komorowski: Tu, w Wiśle, nie sposób nie wspomnieć Adama...

  Komorowski: Tu, w Wiśle, nie sposób nie wspomnieć Adama Małysza

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prezydent Bronisław Komorowski, jako pierwszy prezydent RP, wygłosił orędzie noworoczne z Zameczku na Zadnim Groniu w Wiśle. Wspomniał pochodzącego z Wisły Adama Małysza oraz Justynę Kowalczyk.
  Prezydent Bronisław Komorowski wygłosił w sylwestrowy wieczór orędzie noworoczne. Jako pierwszy prezydent RP dokonał tego z Zameczku Prezydenckiego w Wiśle, w którym wypoczywa od poniedziałku wraz z żoną.

  W pierwszych zdaniach wspomniał największą narodową tragedię - katastrofę smoleńską i 96 ofiar, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żonę Marię. Mówił także o kolejnym dramacie tysięcy ludzi - powodziach. Wyraził przy tym podziękowania dla wszystkich służb, które niosły ludziom ratunek i pomoc.

  - Z nadzieją patrzymy na nowy rok 2011 - powiedział prezydent Komorowski. - Gospodarka wyróżnia się pozytywnie na tle objętej kryzysem Europy.

  Wyraził nadzieję, aby w trzeciej dekadzie III RP nikt nie musiał się martwić o przyszłość swoich dzieci, opiekę lekarską i jesień życia.

  Zapowiedział, że rok 2011 będzie rokiem dużych zmian. Jako pierwszą wskazał nowelizację konstytucji, której projekt już przesłał do Sejmu. Wiąże także nadzieje z prezydencją polską w Unii Europejskiej.

  Jednocześnie podkreślił, że widzi także wiele zagrożeń. Najpoważniejszym jest wzrost agresji w życiu publicznym. Bronisław Komorowski powiedział, że debata jest istotą demokracji. - Ale źle się dzieje, gdy zajadłość nie pozwala nawet na przełamanie się opłatkiem - zaznaczył prezydent Komorowski.

  - Tu w górach, tu w Wiśle nie sposób nie wspomnieć Adama Małysza i Justyny Kowalczyk i ich sukcesów sportowych - podkreślił Bronisław Komorowski, życząc sobie ich jak najczęstszych zwycięstw.

  - Do siego roku w każdym polskim domu - zakończył orędzie noworoczne prezydent RP.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i taki cep

   nun (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

   zostal prezydentem !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama