Tak witaliśmy nowy 2011 rok [WIDEO i ZDJĘCIA]

  Tak witaliśmy nowy 2011 rok [WIDEO i ZDJĘCIA]

  RED

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabawa sylwestrowa przed katowickim Spodkiem
  1/13
  przejdź do galerii

  Zabawa sylwestrowa przed katowickim Spodkiem ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Zobaczcie, jak witaliśmy rok 2011 w miejscowościach województwa śląskiego. Zobaczcie zdjęcia z Katowic, Zawiercia i innych miejscowości. Możesz też przesłać swoje zdjęcia na alert@dz.com.pl
  PRZEŚLIJ ZDJĘCIE Z WŁASNEJ ZABAWY SYLWESTROWEJ NA ALERT@DZ.COM.PL
  MOŻECIE TEŻ PRZESŁAĆ ZDJĘCIE ZE SWEJ KOMÓRKI BEZPOŚREDNIO NA NUMER 502499268. NIE ZAPOMNIJCIE W OPISIE PODAĆ MIEJSCOWOŚCI

  ABY ZOBACZYĆ FOTKI Z ZABAW SYLWESTROWYCH W NASZYM REGIONIE - KLIKNIJ W ZAKŁADKĘ ZDJĘCIA
  Największa sylwestrowa impreza w woj. śląskim odbyła się przed katowickim Spodkiem.
  Na scenie wystąpili m.in. Ala Janosz, Budka Suflera i Danny. Przed Spodkiem pod gołym niebem bawiło się kilka tysięcy ludzi, a zabawę i koncert transmitowała TVP Katowice, która tę imprezę zorganizowała pod patronatem Dziennika Zachodniego.

  Zawiercianie mogli w tą szczególną, sylwestrową noc wybrać. Powitać Nowy Rok w klubowych rytmach czy też wysłuchać kameralnego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Centrum. O klubowe klimaty zadbali MK Schulz. W sali widowiskowej byliśmy natomiast świadkami coctail party. Na scenie pojawiła się Orkiestra Swing Warta Band pod dyrekcją Leopolda Stawarza oraz soliści - Katarzyna Chojnacka (wokal), Agata Janus (wokal), Barbara Kucera (sopran), Olimpia Karbownik (mezzosopran), Maciej Kucera (tenor) i Piotr Koprowski (tenor). Wystąpił także zespół taneczny pod kierownictwem Katarzyny Oruby, a całość dopełnili goście specjalni, artystka Teatru Piosenki Agnieszka Chrzanowska i prowadzący koncert Ryszard Rembiszewski, aktor i prezenter bardziej znany jako pan Lotto.

  W Sosnowcu tradycyjnie nocą największą popularnością cieszyła się górka środulska. To tam witający Nowy Rok odpalali najwięcej petard i fajerwerków. Z górki widać było też cały Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i Będzin. Już na długo przed północą niebo rozświetlały kolorowe światła. Petardy ucichły grubo po godz. 1, ale w lokalach bawiono się do białego rana.

  Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski i Paweł Skałuba z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Strauss Ensemble pod kierunkiem Janusza Powolnego dali koncert noworoczny w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku. Noworoczny koncert w pszczyńskim zamku odbył się po raz trzeci. Mimo, że to tuż po sylwestrowej nocy, zainteresowanie było tak duże, że artyści musieli zaśpiewać dwa razy: o siedemnastej i 20.30.

  W Rybniku tradycyjnie pokaz fajerwerków odbył się na Rynku, ale niebo rozbłysło petardami także na największym osiedlu Nowiny.

  W Dąbrowie Górniczej przed Pałacem Kultury Zagłębia w sylwestra bawiło się ponad 2 tys. osób. Na scenie grał Mariusz Kalaga, a życzenia noworoczne złożył wszystkim prezydent Zbigniew Podraza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama