TKB to nie tylko tańce, ale też sztuka ludowa wielu twórców

  TKB to nie tylko tańce, ale też sztuka ludowa wielu twórców

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jedziesz na TKB? Pamiętaj, że ta impreza to także święto twórców ludowych z całych polskich gór, którzy w Beskidach prezentują swoje dzieła.
  Kiedy na małej scenie na żywieckim Rynku górale prezentują się w Konkursie Kapel, Grup Śpiewaczych i Solistów, tuż obok na niewielkich straganach trwa Kiermasz Sztuki Ludowej. Swoje arcydzieła wystawiają tam twórcy z Żywiecczyzny, okolic Babiej Góry, ale również Podhala. Można kupić kwiatki z bibuły, wyroby kowalstwa artystycznego, rzeźbione w drewnie świątki, instrumenty pasterskie, dzwonki kojarzące się z wypasem owiec. Wszystko precyzyjnie wykonane.

  - Jestem na kiermaszu co roku i z chęcią tu wracam. Wiem, że zawsze znajdą się chętni, by kupić coś ze sztuki ludowej. Stoisko odwiedzają osoby z całej Polski. Moje kwiatki z tegorocznego kiermaszu pojechały już do Wielkiej Brytanii i Włoch. Bardzo mnie to cieszy - mówi Zofia Pawełek, jedna z najsłynniejszych bibułkarek na Żywiecczyźnie.

  Dziś najbardziej międzynarodowo będzie właśnie w Żywcu, gdzie rozpoczynają się 25. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Od godz. 18.00 zatańczą Czesi z zespołu Žerotín, artyści z Kriva Reka z Kosowa, Baskowie z San Sebastian, Węgrzy z zespołu Muzsla oraz Ukraińcy z grupy Kanarejka. W amfiteatrze w Wiśle od godz. 18.00 zobaczymy bułgarski zespół Byłgarsko Choro i chorwacki Zagreb-Markovac. W Szczyrku od godz. 17.00 zaprezentują się m.in. Włosi z Agrigento.


  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama