Ważne
  Katowice mają 149 lat. Urodziny 11 września za okrągły 1 mln...

  Katowice mają 149 lat. Urodziny 11 września za okrągły 1 mln zł

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice mają 149 lat. Urodziny 11 września za okrągły 1 mln zł
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Katowice szykują się do obchodów 150-lecia miasta. Tymczasem we wrześniu stolica aglomeracji przez cztery dni będzie świętowała 149. urodziny. Koszt urodzinowej imprezy to okrągły 1 mln zł.
  149. urodziny Katowic będą skromnym przedsmakiem okrągłego jubileuszu, który stolicy aglomeracji stuknie za rok, ale i tak daleko będzie tegorocznym obchodom do festynu. Budżet imprezy to okrągły milion.

  Wydarzeń muzycznych będzie kilkanaście, każde nieco inne, ale wszystkie na poziomie. Program 149. urodzin stolicy aglomeracji przedstawiono wczoraj.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  URODZINY KATOWIC 11 WRZEŚNIA - POZNAJ PROGRAM WYDARZEŃ


  Tradycyjnie już świętować będziemy w plenerze i pod dachem, a dwukrotnie w kościołach. Start - 11 września w zmodernizowanych za ponad 47 mln zł wnętrzach Pałacu Młodzieży.

  W pałacowej sali teatralnej, która pomieści 442 osoby, wystąpią Orkiestra Historyczna (OH) i Olga Pasiecznik. OH to pierwszy katowicki zespół grający muzykę dawną, Pasiecznik - jedna z najbardziej znanych polskich sopranistek.

  Drugiego dnia obchodów - 12 września - scena stanie w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią na niej Jóga, The Dumplings, Rebeka i Blue Cafe. Natomiast w kościele ewangelickim - Barbara Furtuna, czyli zespół pieśniarzy z Korsyki. 13 września w Dolinie posłuchamy Jah Gaia (zespół reggae z miasta partnerskiego Katowic - St. Etienne), Nowych Sytuacji, czyli grupy stworzonej przez muzyków Republiki i zespołu Piersi. Zaś w kościele Piotra i Pawła wystąpi Paco Pena - jeden z największych wirtuozów hiszpańskiej gitary, wykonujący muzykę flamenco - wraz z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.

  Finał obchodów zaplanowano na 14 września. Tego dnia w Filharmonii Śląskiej wystąpi Kayah ze swoją "Transoriental Orchestra", zbiorem pieśni żydowskich, zaś na scenie Pałacu Młodzieży pokazany zostanie spektakl teatralny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obchody

   jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a czy uszok zrobi jakie uroczystosci pod sciana płaczu co na rynku buduje?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kattowitz

   Beuthner (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Trzeba zaprosic rodzina Tiele Wienckler to oni zrobieli ze wsi to piekne miasto! W tamtych czasach to gospodarzyli na Oberschleisien zacne rody jak...rozwiń całość

   Trzeba zaprosic rodzina Tiele Wienckler to oni zrobieli ze wsi to piekne miasto! W tamtych czasach to gospodarzyli na Oberschleisien zacne rody jak Donnesmarck,Giesche,Balleschtrem,Schaffgotsch,Godulla itd. Jakos nieumia znos nazwiska jakegos coponia! ach ja nawiedzony gorol korfanty z tom bandom polskich ryli (powstance) co doprowadzieli od 1922 roku do RUINY!!!! OS!!! Glück auf Beuthen OS!!!!zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   BEUTEN

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   NASZA STOLICA BEUTEN -JEST STARSZA OD KARKOWA O 30 LAT Z ZAPISKÓW PAPIESKICH TYLE TO WYCHODZI
   DLA ŚLĄZAKA --BYTOM TO STOLICA --

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama