Prezydent Komorowski dziś opuszcza Wisłę i wraca do stolicy

  Prezydent Komorowski dziś opuszcza Wisłę i wraca do stolicy

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką Anną opuszczą w poniedziałek Zameczek Prezydencki na Zadnim Groniu w Wiśle-Czarnem. Prezydencka para przebywała w nim tydzień.
  Do tej rezydencji Bronisław Komorowski przyjechał jako prezydent po raz pierwszy. Chciał w ten sposób nie tylko podziękować wiślanom za to, że w wyborach udzielili mu 85-procentowego poparcia, ale także po to, żeby trochę odpocząć, bo - jak stwierdził podczas wtorkowego spotkania z góralami - do tej pory raczej nie opuszczał Warszawy na dłużej niż trzy dni.

  - Dobrze jest od czasu do czasu popatrzyć się na Polskę, a także na Warszawę, nie ze stolicy państwa, ale z jego krańców. Wtedy dobrze widać to, co jest piękne, co udaje się zrobić i co trzeba robić na przyszłość - mówił na rynku w Wiśle, gdzie mieszkańcy i turyści przyjęli go bardzo serdecznie.

  Spotkanie na wiślańskim rynku było jedynym oficjalnym punktem prezydenckiej wizyty na Podbeskidziu. Kolejne dni miały wprawdzie charakter prywatny, ale i tak prezydencka para spotykała się z mieszkańcami Śląska Cieszyńskiego.

  Bronisław Komorowski m.in. codziennie jeździł na nartach, odwiedził hodowlę głuszców w Istebnej Wyrchczadeczce, na skoczni im. Adama Małysza oglądał pokaz skoków zawodników KS Wisła Ustronianka, a z wiślańskiego Zameczku wygłosił nawet orędzie noworoczne.

  - Tu w górach, tu w Wiśle, nie sposób nie wspomnieć Adama Małysza i Justyny Kowalczyk. Nie sposób nie wspomnieć sukcesów wielu naszych sportowców - mówił w orędziu prezydent.

  Na rynku w Wiśle Komorowski obiecał góralom, że jeszcze będzie odwiedzał Zadni Groń.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama