FIVB Mistrzostwa świata w siatkówce Katowice 2014: Miasto...

  FIVB Mistrzostwa świata w siatkówce Katowice 2014: Miasto przygotowane [ZDJĘCIA]

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  FIVB Mistrzostwa świata w siatkówce Katowice 2014: Miasto przygotowane [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia siatkarskiego Mundialu w naszym kraju. W FIVB Men's World Championships Katowice 2014 po raz pierwszy zagrają 24 reprezentacje.
  Po piłkarskim Euro w 2012 roku, siatkarskie mistrzostwa świata to największa impreza sportowa, która odbędzie się w Polsce. Gospodarzami będzie sześć miast: Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz i Kraków.

  Mecz otwarcia z udziałem Polski i Serbii zaplanowano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Później nasza reprezentacja przeniesie się do Wrocławia, gdzie kolejnymi rywalami będą Australia, Wenezuela, Kamerun i Argentyna. Półfinały i finał, miejmy nadzieje z udziałem Polaków odbędą się w katowickim Spodku.

  W Katowicach swoje mecze rozgrywać będzie grupa B. Znalazły się w niej broniąca tytułu Brazylia, a także Niemcy, Finlandia, Korea Południowa, Kuba i Tunezja. - Spodziewamy się blisko 3-tysięcznej zorganizowanej grupy kibicówz Finlandii, na pewno nie zabraknie fanów reprezentacji Niemiec, przyjadą nawet Brazylijczycy - mówi Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. sportu. - Powoli daje się już odczuć gorączkę tej imprezy. Jesteśmy do niej dobrze przygotowani - zapewnia Ewelina Kajzerek.

  W centrum miasta, na placu Szewczyka, uruchomiono punkt informacyjny, w którym można się dowiedzieć prawie wszystko o mistrzostwach. Czynna jest też wielkoforma-towa wystawa "Siatkarskie kroki do mistrzostw świata". Plakaty i reklamy MŚ zawisły w katowickiej galerii, od dzisiaj około 100 autobusów będzie miało elementy graficzne związane z mundialem.- Od czerwca oklejony autobus kursuje na lotnisko w Pyrzowicach - wyjaśnia Kajzerek. - W czasie trwania turnieju pod Spodkiem będą rozgrywane na 4 boiskach minimistrzostwa. Od ponad roku na ulicy Mariackiej jest zegar odmierzający czas do rozpoczęcia mistrzostw - dodaje.

  W tym tygodniu po raz kolejny Spodek wizytowała delegacja Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. - Do ustalenia pozostały już tylko drobiazgi - uważa pełnomocnik do spraw sportu prezydenta Piotra Uszoka. - Spodziewamy się gości, tych wysokiej rangi też, dlatego musimy ustalić zabezpieczenie, ochronę, a nawet catering - dodaje.

  Polski Związek Piłki Siatkowej chce zadbać o każdy szczegół, żeby był to najlepszy turniej w historii. - Pozostały nam już tylko rutynowe czynności, sprawdzenie czy wszystko jest już gotowe - wyjaśnia Janusz Uznański, rzecznik PZPS. - Dopinamy także szczegóły ceremonii rozpoczęcia mistrzostw na Stadionie Narodowym. Mogę zdradzić, że będzie ciekawa, dynamiczna.

  Z przygotowanych 800.000 biletów sprzedano 500.000. Na pewno nie ma już wej ściówek na mecze Polaków oraz spotkania półfiałowe i finał w Katowicach. Bilety można jeszcze kupić przez intrnet na stronie ticetpro.pl.


  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama