Off Festival 2014: Kanapy w Katowicach witają gości Off...

  Off Festival 2014: Kanapy w Katowicach witają gości Off Festivalu ZDJĘCIA

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kanapy na OFF Festival - Katowice - Miasto Gospodarz
  1/4
  przejdź do galerii

  Kanapy na OFF Festival - Katowice - Miasto Gospodarz ©Katowice - Miasto Gospodarz

  Off Festival 2014 Katowice: Prawie 40 kanap w różnych miejscach Katowic przywita gości OFF Festivalu, którzy przyjadą do stolicy aglomeracji na startujące w piątek święto muzyki alternatywnej.
  Pomysł, aby mieszkańcy Katowic wystawiali przed swoje domy, biura, czy kawiarnie kanapy, to założenie akcji „Katowice – Miasto Gospodarz”, zainicjowanej przez Agencję PR Pan Pikto w ramach V edycji autorskiego programu społecznej odpowiedzialności biznesu “Projekt Charity”, do której przyłączyły się pozostałe katowickie organizacje pozarządowe.

  Do udziału w kampanii zgłosić mógł się każdy. Jedyny warunek: podczas OFF Festivalu oraz Tauron Nowej Muzyki musi wystawić kanapę przed swój lokal, dom, biuro i zaoferuje tym, którzy na niej zasiądą coś wyjątkowego.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  OFF FESTIVAL 2014 - SERWIS SPECJALNY


  Akcja rusza w piątek, tego samego dnia rozpoczyna się OFF Festival. Na fanów muzyki będzie czekało prawie czterdzieści kanap. Pierwszą odnajdą już na dworcu głównym PKP w Katowicach. Kanapa pojawi się tu już w czwartek o godzinie 15. i zostanie przez trzy godziny. W piątek będzie dostępna między godz. 10. a 18.

  - Cieszy nas, że PKP wydały zgodę na ustawienie kanapy w tym miejscu. Dzięki temu od pierwszej chwili przyjeżdżający na festiwal będą się czuli “zaopiekowani” - mówi Justyna Barańska z Pan Pikto.

  - Na kanapach będą czekali ludzie, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia o mieście. Wszyscy przygotowali specjalne atrakcje, w tym: wycieczkę szlakiem katowickich murali, jazdę rikszą, śląskie wzory tatuaży czy skoki na poduchę i eksperymenty chemiczne. Nie zabraknie wątków kulinarnych, takich jak andaluzyjskie śniadanie na dachu czy warsztaty z kulania klusek. W lokalach gastronomicznych i klubach czekają też zniżki, a w wybranych instytucjach kultury darmowy wstęp. Swoją kanapę wystawi m.in. Centrum Informacji o Mieście, które wyjątkowo będzie czynne także w niedzielę – informują organizatorzy akcji.

  Najwięcej kanap znajdziemy w Śródmieściu i Nikiszowcu. - Mamy nadzieję, że dzięki kampanii całe miasto będzie żyło atmosferą festiwalu, a kanapy będą nie tylko przyciągać turystów, ale też integrować lokalną społeczność – dodaje Barańska.

  Kanapy - oraz listę przygotowanych atrakcji - odnajdziemy w mieście dzięki aplikacji na urządzenia mobilne przygotowanej na potrzeby akcji (aplikację katohostcity można pobierać ze strony katohostcity.pl).

  - Będzie ona również na bieżąco aktualizowana, żeby wiadomo było, które kanapy są w danym momencie “aktywne”. Druga odsłona kampanii nastąpi pod koniec sierpnia, kiedy katowiczanie będą witać gości festiwalu Tauron Nowa Muzyka – dodają organizatorzy.
   

  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama