Bezpieczne wakacje: W niewyjaśnionych okolicznościach ginie...

  Bezpieczne wakacje: W niewyjaśnionych okolicznościach ginie wiele osób... WAKACYJNY PORADNIK BEZNUDY

  Anna Ładuniuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Akcja ma swoje oficjalne logo - BezNuda na wakacjach
  1/2
  przejdź do galerii

  Akcja ma swoje oficjalne logo - BezNuda na wakacjach

  Zapewne chcesz spędzić czas wakacji w sposób atrakcyjny… I świetnie! Przecież to Twój czas, chcesz go wykorzystać na frajdę, wypoczynek, relaks. Każdy z nas ma swoją definicję udanych wakacji. Cokolwiek jednak będziesz robił, zatroszcz się o siebie! Zasługujesz na to! WAKACYJNY PORADNIK BEZNUDY
  Handel ludźmi a także handel narządami (pobieranymi bez zgody właściciela), to nie tylko elementy ekscytującej fabuły filmowej, to niestety fakt! Każdego roku znika w niewyjaśnionych okolicznościach wiele osób... Tak zaczyna się Wakacyjny Poradnik Beznudy, przygotowany przez Regionalny Ośrodek Metodyczno - Edukacyjny Metis w Katowicach.

  Ośrodek, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Stowarzyszeniem PoMOC w Katowicach przez całe lato prowadzi akcję uświadamiającą o wakacyjnych zagrożeniach. Skierowana jest i do młodzieży, i do ich opiekunów - rodziców, nauczycieli i wychowawców.

  Specjalnie na potrzeby akcji uruchomiona została infolinia (warto zapamiętać ten telefon: 516129150, można dzwonić od poniedziałku do piątku zawsze w godzinach 9 - 14). Dyżurują przy niej fachowcy, którzy służą informacjami o miejscach, w których można uzyskać pomoc i fachowe wsparcie, w przypadku zaobserwowania niepokojących zachowań u młodych ludzi.
  Została uruchomiona także specjalna strona internetowa, metis.pl, na której można znaleźć m.in poradnik, o czym pamiętać wyjeżdżając za granicę, o czym podróżując autem, wybierając się na imprezę, poznając kogoś za pośrednictwem internetu itp. Jest też baza przydatnych adresów.

  Uważają Państwo, że te tematy są banalne? Że przecież to oczywiste i doskonale wiemy, jak się zachować?Niestety, gdyby życie było takie proste i oczywiste, nie mielibyśmy każdego lata tylu zaginięć i ucieczek dzieci z domu, być może mniej zagubionych dokumentów i ukradzionych pieniędzy, mniej wypadków podczas wakacji. Mniej oszustów żerowałoby na naszej niefrasobliwości.


  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo