Katowice Airport: Mgła nad lotniskiem, kilkanaście lotów...

  Katowice Airport: Mgła nad lotniskiem, kilkanaście lotów odwołanych [RELACJA LIVE]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice Airport we mgle
  1/4
  przejdź do galerii

  Katowice Airport we mgle ©ARC Dziennik Zachodni

  Katowice Airport wstrzymuje przyjmowanie samolotów. Kilkanaście lotów może być opóźnionych nawet o kilka godzin. Przyczyną są mgły RELACJA LIVE
  Katowice Airport wstrzymał odloty samolotów z powody mgły:

  Co najmniej kilkanaście rejsów do i z portu lotniczego w Katowicach może być w sobotę opóźnionych, nawet o kilka godzin. Powodem były nocne i poranne przekierowania samolotów na inne lotniska - wobec złych warunków atmosferycznych.

  Na lotnisku Katowice od maja br. nie działa system ILS, który wspomaga naprowadzanie samolotów w trudnych warunkach. Antena systemu do tej pory znajdowała się w miejscu, w którym trwa budowa nowej drogi startowej. Uruchomienie anteny w nowym miejscu powinno być możliwe w sierpniu.

  Pasażęrowie samolotów na lotnisku w Pyrzowicach informują na bieżąco:


  Wobec braku systemu ILS lądowania w Katowicach przy niskiej podstawie chmur (poniżej 130 metrów) bywają niemożliwe. Samoloty są wówczas kierowane na inne lotniska. Tak było w nocy z piątku na sobotę.

  Według informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego z powodu niskiej podstawy chmur oraz mgły na inne lotniska przekierowano z Katowic łącznie 6 samolotów. Trzy maszyny linii WizzAir lądowały w Krakowie, jedna we Wrocławiu; jeden samolot czarterowy odleciał do Wrocławia, a jeden do Warszawy.

  Nocne i poranne problemy z lądowaniem w Katowicach przekładają się potem na opóźnienia kolejnych połączeń, które mają wykonywać te same maszyny.

  W sobotę rano jako opóźnione figurowały na tablicach odlotów połączenia WizzAir m.in. do gruzińskiego Kutaisi, Neapolu, Paryża-Beauvais, Malmoe, Eindhoven, Londynu-Luton, Dortmundu i Mediolanu-Bergamo. Niektóre przewidywane opóźnienia były znaczne, np. kurs do Eindhoven z godz. 13.40 przewidywano na godz. 19:45. Opóźnienia miały dotyczyć podobnej liczby rejsów mających lądować w Katowicach.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama