Mieszkańcy Sławkowa zostali bez dentysty

  Mieszkańcy Sławkowa zostali bez dentysty

  K. Domagała, A. Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jacek Ziętal musiał zamknąć gabinet w Sławkowie
  1/3
  przejdź do galerii

  Jacek Ziętal musiał zamknąć gabinet w Sławkowie ©fot. katarzyna domagała

  Po czym wkrótce poznamy mieszkańców Sławkowa? - Po widocznych brakach w uzębieniu. Niestety, ten żart za kilka miesięcy może samych mieszkańców już nie bawić.
  Bo jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nie zmieni swojej decyzji, to prawie osiem tysięcy pacjentów przychodni zostanie pozbawionych darmowej opieki dentystycznej. NFZ nie przyznał bowiem Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Sławkowie kontraktu stomatologicznego na 2011 rok.

  Na razie na drzwiach gabinetu w Sławkowie wisi kartka, że jest nieczynny. NFZ rozpisał nowy konkurs, którego efekty poznamy dopiero pod koniec stycznia. Do tego czasu sławkowianie mogą leczyć zęby tylko odpłatnie.

  Brak kontraktu zaskoczył dyrektora SPZOZ-u, Jacka Ziętala. - To był dla mnie szok! Tym bardziej, że od półtora roku dysponujemy nowoczesnym sprzętem dentystycznym. Wierzę, że NFZ w końcu przyzna nam kontrakt stomatologiczny - mówi.

  Nie do śmiechu jest pacjentom, którzy często leczyli się tam od kilku pokoleń. - Niestety, zęby wszystkim się psują i opieka dentystyczna jest niezbędna - mówi Halina Szreter ze Sławkowa. - Do tego gabinetu przychodzę ja i przychodzą moje dzieci. Nie wyobrażam sobie, że zostanie zamknięty.
  Bez wątpienia nie wyobraża sobie tego 250 osób, które co miesiąc korzystały z usług oferowanych przez sławkowskich dentystów. Tym bardziej, że nowy sprzęt, który kosztował ok. 200 tys. zł, umożliwia mniej bolesne, nowoczesne leczenie zębów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama