W Częstochowie autobusy jeżdżą innymi trasami

  W Częstochowie autobusy jeżdżą innymi trasami

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na ulicy Orkana też są zmiany w kursowaniu autobusów

  Na ulicy Orkana też są zmiany w kursowaniu autobusów ©fot. janusz strzelczyk

  W poniedziałek kierowcy autobusów miejskich czterech linii - 19, 20, 26, 27, 34 - tłumaczyli zdezorientowanym pasażerom, jaką trasą pojadą.
  Na ulicy Orkana też są zmiany w kursowaniu autobusów

  Na ulicy Orkana też są zmiany w kursowaniu autobusów ©fot. janusz strzelczyk

  Na przystankach informacji nie było, a ruch został zmieniony. Nowy rozkład dotyczy ulicy Jagiellońskiej, Orkana, 11 Listopada oraz Jesiennej i jest dostępny w internecie.

  - To na jakim przystanku się teraz zatrzymamy? - dopytywała się Anna Kurowska, pasażerka autobusu linii nr 27.
  Z pomocą pospieszył jej inny pasażer. - Teraz jedziemy ulicami z drugiej strony osiedla - tłumaczył. A kierowca cierpliwie objaśnił zmiany.

  To już kolejna komunikacyjna niespodzianka w tym rejonie Częstochowy - najpierw zawieszono ruch autobusów na ul. Jesiennej, na odcinku od 11 Listopada do Bienia. Powodem była budowa linii tramwajowej. Roboty ziemne przerwano jednak z powodu śnieżnej zimy, a drogowcy czekają na lepszą pogodę. Na budowie kręcą się tylko elektrycy, montujący uliczne oświetlenie. Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Transportu zdecydował się na przywrócenie autobusów.

  - Rozdaliśmy 100 ulotek, na których podane są zmiany w kursach - wyjaśnia Marcin Pająk z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, który odpowiada za rozkład jazdy autobusów.

  Informacje te umieszczono jednak tylko na tych przystankach, gdzie są wiaty oraz w autobusach. Nie do wszystkich dotarły, bo pozrywali je wandale. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są też na stronie internetowej MPK www.mpk.czest.pl

  Podstawową zasadą zmian jest wprowadzenie ruchu okrężnego. Będą obowiązywały do czasu wznowienia robót drogowych przy budowie linii tramwajowej na Błesznie.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama