Ważne
  Nowa linia autobusowa Kalety - Lubliniec

  Nowa linia autobusowa Kalety - Lubliniec

  SZEN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek zadebiutowała nowa linia autobusowa między Kaletami i Lublińcem. Charakterystyczny żółty busik będzie pokonywał 25-kilometrową trasę przez Koszęcin 22 razy dziennie.
  Busiki jeżdżą też między Kaletami i Tarnowskimi Górami

  Busiki jeżdżą też między Kaletami i Tarnowskimi Górami ©fot. krzysztof szendzielorz

  Pierwszy żółty autobus wyruszył do Lublińca spod budynku Miejskiego Domu Kultury w Kaletach o godz. 4.50 rano. Z kolei z Lublińca spod dworca PKP busik odjechał o 5.35. Jednorazowy bilet na całej trasie kosztuje 5 zł. Można też kupić za ok. 160 zł bilet miesięczny. Połączenie uruchomiła firma Unimetal z Koniecpola, specjalizująca się w otwieraniu linii między gminami, które nie należą do żadnego komunalnego związku komunikacyjnego.

  Przykładem mogą być właśnie Kalety, do których przez długi czas można było dojechać głównie pociągami. Lukę w ofercie wykorzystał Unimetal, który 16 miesięcy temu uruchomił linię między Kaletami i Tarnowskimi Górami.
  To połączenie cieszy się dużą popularnością, a samorządy nie dokładają ani złotówki do tej linii. - Ta linia się sprawdziła. Średnio dziennie między Tarnowskimi Górami i Kaletami jeździ około 250 osób - mówi Marek Kaczmarzyk z Unimetalu. - Połączenie miedzy Kaletami i Lublińcem wprowadziliśmy na okres próbny. Do czterech miesięcy będziemy wiedzieli, czy linia jest rentowna - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama