Rybnik nie rozbuduje lotniska. A Nędza tak!

  Rybnik nie rozbuduje lotniska. A Nędza tak!

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak ma wyglądać w przyszłośći hangar na lotnisku w Rybniku-Gotartowicach. Ale do realizacji daleka droga
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać w przyszłośći hangar na lotnisku w Rybniku-Gotartowicach. Ale do realizacji daleka droga ©ARC

  W małej Nędzy pod Raciborzem budują pas startowy dla awionetek. Lotnisko powstanie w miejscu rekultywowanej żwirowni Babice.
  W czasie, gdy Rybnik bezskutecznie próbuje rozbudować swoje lotnisko, w małej gminie Nędza pod Raciborzem budują pas startowy, na którym wkrótce będą mogły lądować "biznesowe samoloty". Małe lotnisko powstanie w miejscu rekultywowanego żwirowiska w Ba-bicach. - Miejsce jest idealne. W okolicy nie ma żadnych "kabli", które przeszkadzałyby lotnikom - mówi Anna Iskała, wójt Nędzy, dodając, że cała inwestycja nie będzie kosztowała gminy ani złotówki, bo pas dla lekkich samolotów w ramach rekultywacji wykonuje firma, która wydobywa w Babicach żwir i piach.


  Tymczasem skorzysta nie tylko Nędza, ale też Racibórz, któremu "pod nosem" budują lotnisko.

  - Dotąd "hangarowałem" swój samolot w Rybniku. Nie dość, że było drogo, to jeszcze daleko. Teraz Nędza będzie miała swoje lotnisko - mówi Roman Ilnicki, jeden z pomysłodawców budowy pasa startowego, który niedawno założył Stowarzyszenie Lotnictwa Sportowego Ziemi Raciborskiej i złożył wniosek o dzierżawę gruntu.

  - Pas startowy w zasadzie już jest, choć lądować jeszcze nie można. Trzeba poczekać, aż wyrośnie trawa, oznaczyć lotnisko. Jest jeszcze trochę roboty, ale robiliśmy już próbne podejścia do lądowania bez przyziemienia. Jest kapitalnie - mówi Roman Ilnicki.

  Pas będzie jeszcze wydłużony o 120 metrów i łącznie będzie liczył 580 metrów, a to znaczy, że prawie tyle, ile ma ten w Rybniku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parodia ???

   immortal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   nie ma kabli ale 300 metrów istnieje rezerwat przyrody , 2 pod względem wielkości w Polsce dla ochrony ptactwa, łącznie, iż przebiega tam międzynarodowy pas ochronny dla ptaków! ciekawe jak to...rozwiń całość

   nie ma kabli ale 300 metrów istnieje rezerwat przyrody , 2 pod względem wielkości w Polsce dla ochrony ptactwa, łącznie, iż przebiega tam międzynarodowy pas ochronny dla ptaków! ciekawe jak to załatwią, ponadto do każdego portu ( choćby pasa) potrzebna jest infrastruktura oraz przeznaczone pieniądze w budżecie na utrzymanie tegoż pasa, w gminie w której nie stać na utrzymanie przedszkola. News do wyborów... i w dodatku pani wójt jest biologiem - wstyd!!!zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Lotnisko w Rybniku ma marne szanse.

   gestskoczka

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ale gdyby to lotnisko wydzielić z Rybnika i stworzyć samorządową spółkę takich miast jak Rybnik, Żory, Jastrzębie, Wodzisław, to szansa na rozbudowę, łącznie z betonowym pasem startowym nie tylko...rozwiń całość

   Ale gdyby to lotnisko wydzielić z Rybnika i stworzyć samorządową spółkę takich miast jak Rybnik, Żory, Jastrzębie, Wodzisław, to szansa na rozbudowę, łącznie z betonowym pasem startowym nie tylko dla biznesu, ale z niedużymi samolotami pasażerskimi łączącymi to lotnisko z lotniskami Warszawy i Frankfurtu a M., byłaby realna.

   Po powyższym artykule nie można powiedzieć że na rybnickim lotnisku jest nędza. Z szacunkiem dla gminy Nędza.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama