Ważne
  Łabędź na autostradzie A1 pod Dębieńskiem [FILM]

  Łabędź na autostradzie A1 pod Dębieńskiem [FILM]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  We wtorek przed południem ruch na autostradzie A1 na wysokości zjazdu w Dębieńsku był chwilowo sparaliżowany.
  Ptak zajął miejsce pomiędzy dwoma pasami ruchu

  Ptak zajął miejsce pomiędzy dwoma pasami ruchu ©fot. tadeusz gromadzki

  Przejeżdżający drogą kierowcy, który zazwyczaj gnają tam jak szaleni gwałtownie hamowali, cofali samochody, a nawet całkowicie się zatrzymywali. A wszystko to za sprawą łabędzia, który jak gdyby nigdy nic, odpoczywał na środku jezdni.

  - Ptak siedział na wąskiej linii oddzielającej dwa pasy ruchu, które biegną w stronę Żor. Początkowo nie widziałem dokładnie co to jest, dopiero przejeżdżając obok zauważyłem, że to łabędź. Zatrzymałem samochód, wysiadłem i podszedłem trochę bliżej. Mimo, że obok samochody przejeżdżały z ogromną prędkością, ptak siedział niewzruszony i rozglądał się wokoło - mówi nam Tadeusz Gromadzki, studiujący w Rybniku, który do naszej redakcji dostarczył film z nietypowego spotkania, nakręcony telefonem komórkowym.
  - Nie miałem możliwości podejścia bliżej i sprawdzenia, czy ptak nie jest ranny, bo ruch na autostradzie był zbyt duży. Zadzwoniłem do was, bo zależało mi na tym, bo odpowiednie służby zajęły się łabędziem - mówi student informatyki.

  Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że łabędziowi nic złego się nie stało. - Sprawę zgłosili nam policjanci z Knurowa. Wysłaliśmy na miejsce patrol, ale na nasz widok ptak się spłoszył i odleciał. Nie był ranny - mówi rzeczniczka.
  Współpraca: KAKA  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama