Najlepsze plemniki po politechnice. Kliniki in vitro mają...

  Najlepsze plemniki po politechnice. Kliniki in vitro mają wymagania

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Korzystający z banku nasienia kierują się oczekiwaniami dotyczącymi też wyglądu dziecka
  1/8
  przejdź do galerii

  Korzystający z banku nasienia kierują się oczekiwaniami dotyczącymi też wyglądu dziecka ©Karina Trojok

  Dyplom z politechniki, przed trzydziestką, bez nałogów - to nie ogłoszenie matrymonialne, a profil dawcy komórek. Przyszli rodzice mają wysokie wymagania, gdy zgłaszają się do klinik leczenia bezpłodności.
  Jaki jest idealny kandydat na przyszłego tatę, czy raczej na biologicznego ojca, a nawet tylko dawcy spermy? Wiek 30 lat, absolwent politechniki, bez nałogów. Profil pań też jest ustalony, ale tutaj największe znaczenie ma wiek i brak słabości do używek. Komórka jajowa najbardziej pożądana powinna pochodzić od młodej kobiety, najlepiej liczącej sobie ok. 20 lat. Obowiązkiem jest też dla niej świadectwo maturalne.

  Taki casting na dawców komórek rozrodczych przeprowadzają kliniki leczenia niepłodności, które pobierają i gromadzą komórki, a dzięki nim pomagają w uszczęśliwieniu dziesiątek bezpłodnych par.

  Wymagania wobec dawców nie biorą się z księżyca. Jest zapotrzebowanie na rynku, klient wymaga, więc usługodawca staje na wysokości zadania. Ale to nie tylko kaprys. Spełnienie formalnych wymagań jest również istotna z naukowego punktu widzenia wymagana.

  Dawczyni nie może mieć więcej niż 32 lata. Czy więc 36 letnia, piękna kobieta prowadząca własny, świetnie prosperujący biznes, na rzecz którego rzuciła szkołę w klasie maturalnej nie może być dawczynią? Nie może. Lekarze nie mają tutaj wątpliwości.

  - Po 32. roku życia zwiększa się ryzyko wystąpienia aberracji chromosomowych (wad genetycznych) u płodu i maleją szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Trudno mówić o 36-latce jako o zdrowej z fizjologicznego punktu widzenia matce - mówi Anna Bednarska-Czerwińska, ginekolog i endokrynolog zajmująca się leczeniem bezpłodności, wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  U mężczyzn górna granica podyktowana jest nie fizjologią, a wymaganiami klientów.

  - 60- czy 70-letni mężczyzna może mieć zdrowe plemniki. Granica podyktowana jest raczej oczekiwaniem rynku i tak została ustalona - dodaje pani ginekolog.

  Niektóre kliniki ustalają ją na 35. rok życia, inne na 40. Jednak specjaliści są zgodni, że biorca chce, aby materiał pochodził od młodego, pełnego wigoru mężczyzny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (17)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RAS sie nie kwalifikuje

   Jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   UUUU, to czlonkowie RASiu i sympatycy nie maja szans na dodatkowy zarobek.
   Rada dla czlonkow RASiu:
   Kibel na pewno zaakceptuje wasze plemniki w czasie nadwyzki, wystarczy sprawna dlon.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RA SS 0nr sie nie kwalifikuje=JOj0

   Kibel na pewno zaakceptuje wasze plemniki w czasie nadwyzki, wystarczy sprawna dlonINO JO I MOj KUŃ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   najlepszym kandydatem na dawcę jest przygłup wioskowy z cielmicczyzny - zwany Sandmenelem!
   Synek mo "full opcja" fakultetów i tytułów. M.in. studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i na...rozwiń całość

   najlepszym kandydatem na dawcę jest przygłup wioskowy z cielmicczyzny - zwany Sandmenelem!
   Synek mo "full opcja" fakultetów i tytułów. M.in. studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i na tejże politechnice uzyskał wykształcenie jako: adwokat, historyk, psycholog i psychiatra kliniczny! Dodam jeszcze, że praktyki studenckie do każdego z fakultetów, odbywał na dole kopalni Lenin pod nadzorem cieśli górniczego!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w hitlerowskich niemcach

   takie kliniki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   nazywałyby się lebensborn..... tzn., że kliniki in vitro to zakamuflowane ośrodki ideologii nazistowskiej!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cały ten chłam lesbijsko-gejowsko-ubecko-liberalny

   czyli PO-PSL-SLD i pali...ty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   to nowoczesna forma zniewolenia obywateli, pod dyktando wschodnich i zachodnich mocodawców sprzedajnych sz.at zwanych politykami.....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to są wredne manipulacje życiem

   jaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   tacy anonimowi dawcy to zagrożenie na przyszłość - niech tak po latach pokochają się młodzi z in vitro,a potem okaże się, że to rodzeństwo z jednego ojca, lub jeszcze jakieś inne powikłania, zaś...rozwiń całość

   tacy anonimowi dawcy to zagrożenie na przyszłość - niech tak po latach pokochają się młodzi z in vitro,a potem okaże się, że to rodzeństwo z jednego ojca, lub jeszcze jakieś inne powikłania, zaś będzie lament ! Jeśli już in vitro to tylko i wyłącznie dla małżeństw !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chciałbym zgłosić kandydata-dawcę!

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   W/g. wszelkich znaków na niebie i... forum DZ, najlepszym kandydatem na dawcę jest przygłup wioskowy z cielmicczyzny - zwany Sandmenelem!
   Synek mo "full opcja" fakultetów i tytułów. M.in....rozwiń całość

   W/g. wszelkich znaków na niebie i... forum DZ, najlepszym kandydatem na dawcę jest przygłup wioskowy z cielmicczyzny - zwany Sandmenelem!
   Synek mo "full opcja" fakultetów i tytułów. M.in. studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i na tejże politechnice uzyskał wykształcenie jako: adwokat, historyk, psycholog i psychiatra kliniczny! Dodam jeszcze, że praktyki studenckie do każdego z fakultetów, odbywał na dole kopalni Lenin pod nadzorem cieśli górniczego!
   Oprócz w/wym. "zalet" mo tyż i synek swoje wady! Ujawnia się to tym, że loto synek po Paprocanach... a najlepiej przytoczę jego oryginalne wyznanie:
   " Ida se łostatnio po Paprocanach, patrza a tu stoi jakoś staro Macda z absibildrym "SI" na szybie.
   Ki pieron. Co to za Państwo mysla sobie? Aha, to Schlonzaken podskakuja i szumią. Wzionech tako wielko berga, podchodza do tyj Macdy, i ciuuuuul jyj w ta szyba. hehehehe Niech mo swoje "SI" "
   Mo tyż skłonności kleptomańskie! Kradnie kosze na śmieci w okolicznych miejscowościach coby trzimać w nich ziemniaki w piwnicy!
   Jego przodkowie zasłynęli z wielu bohaterskich czynów:
   - jego ojciec brał po ryju od sztajgra prusko-niemieckiego na dole Lenin gruby podczas II WŚ za beblanie "Gruss Gott schlonsaken"
   - dziadziuś jego w faszystowskim mundurze został odstrzelony ze szlojdra przez stalinowskiego komsomolca pod Stalingradem i jego truchło użyźnia tam do dnia dzisiejszego pastwiska kołchozu "Красная звезда".
   Poza tym jest nawiedzony w duchu "piłsudsko-sarmacko-korfantowo-grażyńsko-kaczyńsko-pisowsko-pezetpeerowsko-germanofilskim"!
   Na podstawie powyższych przywar i ułomności Sandmenela z cielmicczyzny, śmiem twierdzić, że jest to świetny reproduktor i baza wyjściowa do odbudowy szlachecko-sarmackiej Polski Ludowej - mlekiem, miodem, ciemnotą i średniowieczem śmierdzącej!
   Jeżeli przyszłym mamom nie przeszkadza, że ów reproduktor nazywa siebie "Polokiem" i w nocy leje do ausgusa - mocie Panie świetnego kandydata - co od innych wyżej lata!!!
   Na pewno nie ma też synek problemów z mitacją ejakulatu! Wszak jego samogwałt wzmacnia mitowany materiał genetyczny...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lepij może nie....

   bo narobią bajtlów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   co bydom ciepać bergami po autach....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   d

   d (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   a potem jakiś brzydal wyrośnie haha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   In vitro zabawy w Boga

   Frędzel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   A potem, po takich wysokiej jakości plemnikach mamy skutki w postaci "dziecka Chazana" które ultratolerancyjne antyklerykalne lewactwo ochrzciło "potworem". Zaczyna się kampania promowania in...rozwiń całość

   A potem, po takich wysokiej jakości plemnikach mamy skutki w postaci "dziecka Chazana" które ultratolerancyjne antyklerykalne lewactwo ochrzciło "potworem". Zaczyna się kampania promowania in vitro, czyli wychodzi pierwsze drugie dno "dziecka Chazana" i całej tej akcji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wreszcie Medycznyj Uniwjersytet ma co do roboty!

   Akademik Frouov (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   A jak wysoko notowane so plemniki Kasztanki z Placu Chrorego w Katowicach?
   Jaka jest szansa na przyszlego marszalka? A moze tylko naczelnika (np. poczty u nas na wsi)? Albo zostanie sie tylko...rozwiń całość

   A jak wysoko notowane so plemniki Kasztanki z Placu Chrorego w Katowicach?
   Jaka jest szansa na przyszlego marszalka? A moze tylko naczelnika (np. poczty u nas na wsi)? Albo zostanie sie tylko czworonogiem?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie mogem sie zbadac czym dobry prokreator?

   Dzialacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   A po WUML'u biereta? Ja byl prymus na Akademii Leninizmu w Sosnowcu!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   banialuki

   Roman/Ramon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Najlepszy jest ten dyplom. Osobiscie mam 2, a nawet 2,5. Ale smieszy mnie to.
   Co jak brakuje mu 2 semestry ? Co jak studiowal historie, agronomie, japonski, polityke czy chcoby ta nedzna medycyne...rozwiń całość

   Najlepszy jest ten dyplom. Osobiscie mam 2, a nawet 2,5. Ale smieszy mnie to.
   Co jak brakuje mu 2 semestry ? Co jak studiowal historie, agronomie, japonski, polityke czy chcoby ta nedzna medycyne ? Co jesli nie studiowal, a "tylko" jest zolnierzem czy policjantem ? Co zy np. plemniki Dudka, Malysza i Lewandowskiego sa gorsze, bo nie studiowali ?

   Dlaczego dzieci profesorów, prokuraturów, generalów, premierów itd. wcale nie sa jakos bardziej zdrowe i genialne ?

   Ale bajery.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   starodawne podziały uczelniane zanikają

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Zdaje się, że niektórzy nie zauważyli, że starodawne podziały uczelniane zanikają i dziś dowolna uczelnia może prowadzić dowolne kierunki. Np. politechniki mają rozbudowane kierunki ekonomiczne,...rozwiń całość

   Zdaje się, że niektórzy nie zauważyli, że starodawne podziały uczelniane zanikają i dziś dowolna uczelnia może prowadzić dowolne kierunki. Np. politechniki mają rozbudowane kierunki ekonomiczne, które kiedyś były tylko na „uniwersytetach”. Z kolei chemia na uniwersytecie i chemia na politechnice to chemia.

   Podobnie nie rozumiem w czym miałby być lepszy informatyk po Politechnice Rzeszowskiej od informatyka po Uniwersytecie Warszawskim? A najwyższej jakości plemników spodziewałbym się po sportowcach z AWF tak?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @spokojny

   Salzhering (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Suchej @spokojny.
   Mozno w twoji Polsce, we Kongresowce, godali, ze politechnika a uniwersytet polcki to jedno.
   Jo wiym, ze wy gorole, jeszcze niy tak bardzo czytac poradzicie.

   My Slonzoki szli...rozwiń całość

   Suchej @spokojny.
   Mozno w twoji Polsce, we Kongresowce, godali, ze politechnika a uniwersytet polcki to jedno.
   Jo wiym, ze wy gorole, jeszcze niy tak bardzo czytac poradzicie.

   My Slonzoki szli zawsze na politechniko, a nie na keros tera polcko "wyzszo uczelnia".
   Bez to i nasze plymniki som lepsze od tych polckich.

   Kapnol es ?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakby wasze plemniki

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści

   jakby wasze plemniki były choćby przeciętne to nie kaleczylibyście języka polskiego, zobacz ile błędów popełniłeś w krótkiej wypowiedzi. Np. piszesz "suchej" zamiast "słuchaj".

   Uwierzę w „język...rozwiń całość

   jakby wasze plemniki były choćby przeciętne to nie kaleczylibyście języka polskiego, zobacz ile błędów popełniłeś w krótkiej wypowiedzi. Np. piszesz "suchej" zamiast "słuchaj".

   Uwierzę w „język śląski“ jak zobaczę porządny słownik polsko-śląski. Nie ma? No to nie ma takiego języka zgadza się? Owszem formalnie rzecz biorąc są przeróżne pseudo-„zborniki” czyli listy „gwary śląskiej” no i zajrzałem, w sumie sprowadza się w znacznej mierze do pokaleczonych wersji słów polskich albo niemieckich. Np. zamiast poprawnego „albo” trzeba mówić „abo” a zamiast „garnitur” daje się niemieckie „ancug” czyli pomieszanie z poplątaniem i już jest „język”? Względnie taki „słownik” podaje jako wyrażenia „języka śląskiego” słowa też stosowane po polsku np. rzekomo śląskie słowo „akuratny” to polskie „człowiek, który wszystko robi starannie, dokładnie”. No przecież to nie jest wtedy słownik polsko-śląski tylko zwykły słownik polszczyzny względnie słownik wyrazów obcych albo leksykon z definicjami słów. A jak byłem w Czechach to szukałem po księgarniach słownika czesko-słowackiego.
   Nie ma. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama