Mecz Esbjerg - Ruch 2:2 [NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE]...

Mecz Esbjerg - Ruch 2:2 [NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE] Awans Niebieskich!

Mecz Ruch Chorzów - Esbjerg
    1/6

Mecz Ruch Chorzów - Esbjerg ©Lucyna Nenow

Początek meczu należał do Duńczyków, którzy już w 26 sekundzie gry stworzyli sobie pierwszą groźną okazję. Strzał Fellaha był jednak niecelny. Chwilę później znakomitą okazję miał Van Buren, ale jeszcze lepiej w bramce Ruchu spisał się Kamiński.

Chorzowianie przetrzymali ten szturm i po 10 minutach gry sami zaczęli atakować. Uderzenie Kowalskiego zdołał obronić Dubravka, ale w 13 min. Niebiescy prowadzili już 1:0. Po strzale Zieńczuka piłka trafiła w rękę Jakobsena i sędzia z Estonii odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Starzyński.

Duńczycy po stracie gola na chwilę oddali inicjatywę Polakom. Goście wyprowadzali szybkie kontry, ale Dziwnielowi czy Kowalskiemu brakowało dokładnego ostatniego podania, by zamienić swoje akcje na gole.
    Gospodarze tymczasem wyrównali. Z pierwszym uderzeniem Nielsena Kamiński jeszcze sobie poradził, ale drugi strzał tego pomocnika Esbjerg fB znalazł już drogę do siatki. Chorzowianie domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia po konsultacji ze swoim asystentem uznał to trafienie.

Sonda

Kto wygra mecz Esbjerg - Ruch?

Miejscowi poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą znakomitą okazję do objęcia prowadzenia mieli van Buren i Fellah. Ten pierwszy będąc sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, a uderzenie drugiego z bliska instynktownie na róg odbił Kamiński. Chorzowianie odpowiedzieli uderzeniem z wolnego Starzyńskiego w doliczonym czasie gry, które omal nie przyniosło im drugiej bramki.

Po zmianie stron nadal inicjatywa należała do gospodarzy, tyle, że z ich przewagi optycznej długo niewiele wynikało, bo Ruch mądrze się bronił. Z ogromnym poświęceniem grał zwłaszcza Babiarz, który bez kompleksów walczył z większymi o głowę rywalami. W 68 minucie wydawało się jednak, że już nic nie uchroni Niebieskich od straty gola. Pusić dostał bowiem znakomite podanie od Knudsena i miał przed sobą pustą bramkę. Austriak strzelał z 3 m i… chybił celu.

Końcówka to już była w wykonaniu chorzowian prawdziwa „obrona Częstochowy”. Duńczycy atakowali coraz zacieklej, bo mieli świadomość, że awans do Ligi Europejskiej, w której tak udanie grali w poprzednim sezonie, wymyka im się z rąk. Blisko pokonania Kamińskiego był Ankersen, ale bramkarz chorzowian spisywał się dzisiaj bardzo dobrze.

Ruch bronił się całym zespołem. W końcu gospodarzom udało się jednak strzelić zwycięskiego gola. Jego autorem w 85 min. po dośrodkowaniu z prawej strony Ankersena był Pusić, który w ten sposób zrehabilitował się za wcześniejsze pudło. Austriak głową z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Ruch walczył jednak do końca. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę awansu zdobył Łukasz Surma. Z rzutu rożnego dośrodkował Babiarz, a Kuś zgrał piłkę głową i zamykający całą akcję rekordzista pod względem występów w naszej ekstraklasie z bliska wepchnął ją do siatki. Później Niebiescy długo świętowali awans ze swoimi kibicami.

Esbjerg fB – Ruch Chorzów 2:2 (1:1)

Bramki 0:1 Filip Starzyński (13-karny), 1:1 Casper Nielsen (29), 2:1 Martin Pusić (85-głową), 2:2 Łukasz Surma (90+5-głową)