Mecz Esbjerg - Ruch 2:2 [NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE] Awans Niebieskich!

Mecz Ruch Chorzów - Esbjerg
Mecz Ruch Chorzów - Esbjerg Lucyna Nenow
Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali 2:2 z Esbjerg fB w rewanżowym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Niebiescy awansowali do ostatniej rundy kwalifikacji LE dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe, bo pierwsze spotkanie tych drużyn w Gliwicach skończyło się bezbramkowym remisem. Chorzowianie bramkę na wagę zwycięstwa strzelili w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Początek meczu należał do Duńczyków, którzy już w 26 sekundzie gry stworzyli sobie pierwszą groźną okazję. Strzał Fellaha był jednak niecelny. Chwilę później znakomitą okazję miał Van Buren, ale jeszcze lepiej w bramce Ruchu spisał się Kamiński.

Chorzowianie przetrzymali ten szturm i po 10 minutach gry sami zaczęli atakować. Uderzenie Kowalskiego zdołał obronić Dubravka, ale w 13 min. Niebiescy prowadzili już 1:0. Po strzale Zieńczuka piłka trafiła w rękę Jakobsena i sędzia z Estonii odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Starzyński.

Duńczycy po stracie gola na chwilę oddali inicjatywę Polakom. Goście wyprowadzali szybkie kontry, ale Dziwnielowi czy Kowalskiemu brakowało dokładnego ostatniego podania, by zamienić swoje akcje na gole.Gospodarze tymczasem wyrównali. Z pierwszym uderzeniem Nielsena Kamiński jeszcze sobie poradził, ale drugi strzał tego pomocnika Esbjerg fB znalazł już drogę do siatki. Chorzowianie domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia po konsultacji ze swoim asystentem uznał to trafienie.

Miejscowi poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą znakomitą okazję do objęcia prowadzenia mieli van Buren i Fellah. Ten pierwszy będąc sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, a uderzenie drugiego z bliska instynktownie na róg odbił Kamiński. Chorzowianie odpowiedzieli uderzeniem z wolnego Starzyńskiego w doliczonym czasie gry, które omal nie przyniosło im drugiej bramki.

Po zmianie stron nadal inicjatywa należała do gospodarzy, tyle, że z ich przewagi optycznej długo niewiele wynikało, bo Ruch mądrze się bronił. Z ogromnym poświęceniem grał zwłaszcza Babiarz, który bez kompleksów walczył z większymi o głowę rywalami. W 68 minucie wydawało się jednak, że już nic nie uchroni Niebieskich od straty gola. Pusić dostał bowiem znakomite podanie od Knudsena i miał przed sobą pustą bramkę. Austriak strzelał z 3 m i… chybił celu.

Końcówka to już była w wykonaniu chorzowian prawdziwa „obrona Częstochowy”. Duńczycy atakowali coraz zacieklej, bo mieli świadomość, że awans do Ligi Europejskiej, w której tak udanie grali w poprzednim sezonie, wymyka im się z rąk. Blisko pokonania Kamińskiego był Ankersen, ale bramkarz chorzowian spisywał się dzisiaj bardzo dobrze.

Ruch bronił się całym zespołem. W końcu gospodarzom udało się jednak strzelić zwycięskiego gola. Jego autorem w 85 min. po dośrodkowaniu z prawej strony Ankersena był Pusić, który w ten sposób zrehabilitował się za wcześniejsze pudło. Austriak głową z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Ruch walczył jednak do końca. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę awansu zdobył Łukasz Surma. Z rzutu rożnego dośrodkował Babiarz, a Kuś zgrał piłkę głową i zamykający całą akcję rekordzista pod względem występów w naszej ekstraklasie z bliska wepchnął ją do siatki. Później Niebiescy długo świętowali awans ze swoimi kibicami.

Esbjerg fB – Ruch Chorzów 2:2 (1:1)

Bramki 0:1 Filip Starzyński (13-karny), 1:1 Casper Nielsen (29), 2:1 Martin Pusić (85-głową), 2:2 Łukasz Surma (90+5-głową)

Sędziował Kristo Tohver (Estonia)
Widzów 7.008
Żółte kartki Jakobsen, Lekven, Laursen (Esbjerg) – Malinowski, Dziwniel (Ruch)

Esbjerg fB: Martin Dubravka - Daniel Stenderup (72. Ryan Laursen), Eddi Gomes, Michael Jakobsen, Jonas Knudsen - Jakob Ankersen, Casper Nielsen (65. Jeppe Andersen), Magnus Lekven, Mohammed Fellah (65. Jesper Rasmussen) - Mick van Buren, Martin Pusić
Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Michał Helik, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel (88. Marcin Kuś) - Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (68. Kamil Włodyka) - Grzegorz Kuświk (69. Michał Efir)

19.47 Regulaminowy czas gry już się skończył. Sędzia doliczył 5 minut. Teraz Ruch atakuje

19.43 2:1 dla Esbjerg Gola strzela w 85 min. Pusić. Za chwilę Austriak dostał też kartkę za zdjęcie koszulki

19.41 Żółta kartka Laursen

19.40 Mecz ogląda 7.008 widzów

19.39 Żółta kartka dla Dziwniela.

19.38 Zaledwie 10 minut dzieli Ruch od awansu. Trzeba tylko utrzymać ten remis

19.37 Wreszcie strzał na bramke Esbjerg. Starzyński z 14 m chybił jednak celu

19.33 Ankersen przymierzył zza linii pola karnego, ale Kamiński wyciągnął się jak długi i odbił piłke na róg

19.32 Pusić strzela z wolnego. Po rykoszecie piłka myli Kamińskiego, ale przelatuje nad bramką

19.30 Ostatnia zmiana w Esbjerg Za Stenderupa wchodzi Laursen

19.26 Dwie zmiany w Ruchu w 69 min. Wchodzą Włodyka i Efir za Zieńczuka i Kuświka

19.25 Świetna okazja Pusicia. Austriak nie trafił z 3 m do pustej bramki po podaniu Knudsena

19.22 Rasmussen od razu po wejściu próbował zaskoczyć Kamińskiego uderzeniem z dystansu, ale chybił celu

19.21 Podwójna zmiana w ekipie Esbjerg w 65 min. Wchodzą Andersen i Rasmussen. Schodzi Fellah i Nielsen

19.18 Knudsen uderzeniem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Kamińskiego

19.16 Na boisku w Esbjerg walka idzie na całego. Duńczycy atakują z coraz większą determinacją, ale Niebiescy nie odpuszczają. Zwłaszcza Babiarz walczy do upadłego

19.12 Trener gospodarzy nerwowymi gestami nakazuje swoim piłkarzom aktywniejszą grę, bo na razie z ich optycznej przewagi po przerwie nic nie wynika

19.10 Ruch się broni, ale nie jest to jakaś kurczowa defensywa. Cały czas Niebiescy szukają też okazji do kontry

19.06 Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej zaczęli Duńczycy, choć na razie nie mieli dobrych okazji strzeleckich

19.02 Zaczynamy drugą połowę

18.47 Przerwa. Po I połowie jest remis 1:1. To wynik korzystny dla Ruchu

18.46 Starzyński kropnął z wolnego z 35 m i omal nie zaskoczył wysuniętego do przodu Dubravki

18.45 Żółta kartka dla Lekvena za faul na Babiarzu

18.44 Minuta do końca pierwszej, ciekawej połowy spotkania. Kibice z loży VIP już zdążają do bufetu

18.41 Rzuty rożne w wykonaniu Esbjerg są bardzo groźne. Ankersen mięciutko centruje piłkę na krótki słupek, a tam z obrońcami Ruchu przepychają się rośli zawodnicy gospodarzy. W tych sytuacjach przydaje się wzrost Helika i Stawarczyka

18.40 Nie ma co ukrywać, że gospodarze mieli więcej okazji strzeleckich niż Ruch, ale wynik 1:1 na razie premiuje awansem Niebieskich

18.37 Po błędzie Helika świetną okazję miał Fellah, ale Kamiński odbił piłkę na róg

18.34 Van Buren sam na sam z Kamińskim. Holender trafia w słupek!

18.30 Po pół godzinie gry jednego możemy być pewni. W tym meczu nie będzie dogrywki

18.29 1:1 w Esbjerg. Gola dla gospodarzy strzela Casper Nielsen w 29 min. Piłka po jego strzale zza linii pola karnego odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i myląc Kamińskiego wpadła do siatki

18.28 Znów groźna kontra chorzowian, lecz podanie Dziwniela nie dochodzi do wbiegającego w pole karne Surmy

18.27 Groźnie z dystansu strzela Nielsen, ale Kamiński pewnie broni

18.25 Kontry Ruchu są coraz groźniejsze, ale brakuje chorzowianom tego ostatniego podania. Teraz bliski szczęścia był Kowalski

18.20 Gospodarze po chwilowym załamaniu doszli już do siebie i znów atakują. Ruch odpowiada kontrą Dziwniela, ale strzał obrońcy Niebieskich jest niecelny

18.18 Żółta kartka dla Malinowskiego

18.16 Konsternacja na stadionie. Duńczycy przycichli. Słychać tylko doping kibiców Ruchu

18.14 Jedenastka została podyktowana za zatrzymanie piłki ręką przez Jakobsena trzale Zieńczuka. Duńczyk dostał żółtą kartkę

18.13 1:0 dla Ruchu Filip Starzyński skutecznie egzekwuje karnego w 13 min.

18.12 Rzut karny dla Ruchu

18.10 Pierwsze dziesięć minut pod dyktando Esbjerg. Widać, że gospodarze są bardzo zdeterminowani, by znów zagrać w Lidze Europejskiej

18.09 Pierwszy róg dla Ruchu. Centra Babiarza była jednak za niska

18.06 Świetna okazja van Burena, ale jeszcze lepsza okazja Kamińskiego, który odbił na róg strzał Holendra

18.05 Esbjerg od początku przejął inicjatywę. Chorzowianie szukają natomiast swej szansy w kontratakach.

18.03 Po porannym deszczu nie ma już śladu. Na Jutlandii świeci słońce. Ciekawe komu zaświeci w tym spotkaniu...

18.01 Pierwsza okazja gospodarzy już w 26 sek. gry. Fellah strzela jednak nad poprzeczką

18.00 Zaczynamy mecz rewanżowy. Ruch gra w białych strojach. Esbjerg w szaro-czarnych. Gospodarze wcześniej podobiegli do sektora swoich najzagorzalszych kibiców i zachęcili ich do gorącego dopingu

17.59 Rzecznik Esbjerg poinformował nas, że na stadionie jest siedem tysięcy widzów. Blisko pół tysiąca to fani chorzowian

17.57 Skład Ruchu jest identyczny jak ten w pierwszym meczu z Gliwicach. Duńczycy dokonali czterech zmian i twierdzą, że dziś są mocniejsi niż w Polsce

17.55 Na stadionie jest polski spiker. To miły gest ze strony gospodarzy

17.50 Stawką spotkania jest nie tylko awans do ostatniej rundy kwalifikacji LE, ale też 150 tys. euro premii z UEFA. Jest się o co bić - zwłaszcza w przypadku Ruchu, bo budżet Esbjerg fB jest trzy razy wyższy od chorzowskiego

17.45 Sędzią rewanżowego meczu z Duńczykami będzie Estończyk Kristo Tohver

17.40 Widzowie powoli wchodzą na stadion Blue Water Arena. Kompletu raczej nie będzie. Trybuny mają 12 tys. miejsc siedzących i 6 tys. stojących, których nie można używać w rozgrywkach pod auspicjami UEFA. Gospodarze spodziewają się 6-7 tys. widzów

17.35 Zestawienie Esbjerg fB: Martin Dubravka, Daniel Stenderup, Eddi Gomes, Michael Jakobsen, Jonas Knudsen, Jakob Ankersen, Casper Nielsen,, Magnus Lekven, Mohammed Fellah, Mick van Buren, Martin Pusić

17.30 A oto skład Ruchu na dzisiejszy mecz: Krzysztof Kamiński, Michał Helik, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel, Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk, Grzegorz Kuświk

17.20 Piłkarze Ruchu wyszli na rozgrzewkę głośno przywitani przez kibiców z Polski. Chorzowianie zagrają dziś na biało.

17.15 Na stadionie pojawili się już pierwsi kibice z Chorzowa. Duńczycy dalej piją piwo przed wejściem na stadion. Z tego co widziałem preferują tuborga, który kosztuje tutaj w knajpie od 25 do 50 koron, czyli od 15 do 30 zł za 0,5 l

ROZPOCZYNAMY RELACJĘ LIVE Z MECZU W DANII

Mecz Esbjerg - Ruch NA ŻYWO + TRANSMISJA"

Pierwszy pojedynek w Gliwicach zakończył się bezbramkowym remisem, więc Ruch chcąc awansować musi w Danii strzelić bramkę.

- Nie trenowaliśmy przed tym spotkaniem karnych, bo chcemy rozstrzygnąć je na swoją korzyść w ciągu 90 minut – mówi napastnik Ruchu Grzegorz Kuświk. – Gramy teraz co trzy dni w lidze i europejskich pucharach, więc wolelibyśmy uniknąć dogrywki. Liczymy na nasze kontry. Może sam strzelę pierwszą bramkę w tym sezonie. Jak się przełamię, to powinno już pójść z górki.

KTO WYGRA MECZ ESBJEERG - RUCH CHORZÓW? NAPISZ W KOMENTARZU I ZAGŁOSUJ W SONDZIE

Z kolegą z ataku zgadza się obrońca Ruchu Piotr Stawarczyk, który jest w tym sezonie najskuteczniejszym piłkarzem Niebieskich.

- Esbjerg jest jak najbardziej do przejścia. Musimy tylko zagrać dwie dobre połowy, a nie tylko jedną, tak jak ostatnio nam się zdarza– stwierdził Stawarczyk, po czym ze śmiechem dodał: - Może znów ja strzelę gola, a może zrobi to Grzesiek. To nie ma większego znaczenia, ważne żebyśmy awansowali.

RELACJA LIVE Z MECZU:
ESBJERG - RUCH CHORZÓW W SERWISIE DZIENNIKZACHODNI.PL

Trener Jan Kocian zna taktykę rywali i wie jak pokonać Esbjerg.

- W Danii musimy zagrać tak jak w pierwszym meczu pucharowym w Gliwicach, bo tylko wtedy możemy pokusić się o awans. Ekstraklasa jest dla nas bardzo ważna, ale europejskie puchary to dla piłkarzy prawdziwe święto. Nie wiadomo kiedy znowu w nich zagrają, dlatego w rewanżowym meczu z Esbjergiem muszą dać z siebie wszystko. Będziemy walczyć i albo awansujemy, albo padniemy – stwierdził słowacki trener chorzowian.

Drużynę Ruchu w Danii wspierać będzie około 400 kibiców. Miejscowi obawiają się najazdu chuliganów z Polski, jak nazywa sympatyków Niebieskich tutejsza prasa, bo dotarły do nich wieści o ubiegłorocznej bójce na plaży z meksykańskimi marynarzami. W trakcie poprzedniego wyjazdowego meczu pucharowego Ruchu w Liechtensteinie kibice ze Śląska zachowywali się jednak wzorowo i byli chwaleni przed delegata UEFA.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MECZ ESBJERG - RUCH NA ŻYWO + TRANSMISJA + RELACJA

*Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
*Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
*Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
*Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
*Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

Materiał oryginalny: Mecz Esbjerg - Ruch 2:2 [NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE] Awans Niebieskich! - Dziennik Zachodni