Katowice: 2 tys. korekt deklaracji śmieciowych miesięcznie....

  Katowice: 2 tys. korekt deklaracji śmieciowych miesięcznie. Będą e-deklaracje

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: 2 tys. korekt deklaracji śmieciowych miesięcznie. Będą e-deklaracje
  1/2
  przejdź do galerii
  Śmieci Katowice: Jeszcze w tym roku deklaracje o wysokości stawki za odbiór śmieci katowiczanie będą mogli składać drogą elektroniczną. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę jeszcze na lipcowej sesji Rady Miasta.
  - Jeśli nadzór prawny wojewody nie uchyli uchwały, zostanie opublikowana w dzienniku urzędu wojewódzkiego, następnie potrzeba dwóch tygodni na uprawomocnienie uchwały i 90 na rejestrację wniosku. Trzeba zatem przyjąć, że e-deklaracje będzie można składać za pięć miesięcy - zapowiada Grzegorz Mazurkiewicz z Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta.

  Dotąd, od 1 lipca ubiegłego roku, czyli od wejścia w życie tzw.
  ustawy śmieciowej, deklaracje katowiczanie mogli składać jedynie w wersji papierowej. Określali w nich, czy śmieci będą segregowali, czy nie oraz ile osób zamieszkuje daną nieruchomość. Opłaty w Katowicach za odbiór śmieci są stałe (wynoszą 14 zł, jeśli śmieci segregujemy, albo 20 zł - jeśli oddajemy odpady zmieszane), ale naliczane od osoby. - Miesięcznie do urzędu korekt deklaracji napływa nawet po 2000. Głównie dotyczą zmiany liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość - wyjaśnia Mazurkiewicz. Rzadziej wysokości stawki, bowiem aż 90 proc. kato-wiczan już kilka miesięcy temu zadeklarowała, że śmieci segreguje.

  W sumie od 1 lipca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku. odebrano od mieszkańców ponad 106 tys. ton odpadów komunalnych, w tym w Gminnych Punktach Zbiórki Odpadów Wielkogabarytowych w ciągu roku funkcjonowania systemu zebrano ponad 4,6 tys. tony w dwóch punktach przy ul. Milowickiej 7a i ul. Obroki 140).

  Od 1 lipca dwa kolejne uruchomiono przy ul. Zaopusta 70 i ul. Bankowej 10. GPZO czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 17 oraz soboty w godzinach od 8 do 13. Katowice płacą miesięcznie przedsiębiorstwu MPGK za odbiór śmieci ponad 3,5 mln zł


  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama