Górnik – Jagiellonia 3:0. Górnik liderem ekstraklasy! [RELACJA,OPINIE, ZDJĘCIA]

Górnik – Jagiellonia 3:0
Górnik – Jagiellonia 3:0 Arkadiusz Gola
W meczu 4. kolejki ekstraklasy Górnik wygrał z Jagiellonią Białystok 3:0 (1:0). Bramki strzelili Robert Jeż - dwie (29-karny, 60-wolny) i Mateusz Zachara (84). Zabrzanie wskoczyli na pozycję lidera!

To był mecz niepokonanych do tej pory drużyn. Górnik w pierwszej połowie był lepszy, ale przewaga gospodarzy została przypieczętowana niesłusznie podyktowanym rzutem karnym. Łukasz Madej wstrzelił piłkę w pole karne i trafił w Marka Wasiluka. Zawodnik „Jagi” robił, co mógł, żeby piłka nie trafiła go w rękę, którą miał przy ciele (czyli nie powiększał swej powierzchni). Na stadionie rozległ się jednak gwizdek sędziego i podyktowany był rzut karny.

- Sędziowie stosują chyba jakąś nową interpretację przepisów – ironizował w przerwie przed kamerami Canal+ Wasiluk, natomiast Madej przyznał: - Nawet nie wiem, czy karny był słuszny. Uderzyłem z półobrotu i nie widziałem dokładnie gdzie trafiła piłka w Marka.
Do piłki podszedł Robert Jeż – bramkarz Krzysztof Baran wyczuł intencję strzelca, ale piłka przeleciała mu pod pachą.
Zabrzanie mogli szybko podwyższyć. Aktywny Rafał Kosznik dośrodkował na piąty metr, a Mateusz Zachara nieczysto trafił w piłkę, która odbiła się od poprzeczki.

Kosznik miał szasnę na bramkę w 59. minucie, ale strzelił z woleja nad poprzeczką. Co się odwlecze… Minutę później Robert Jeż fantastycznie przymierzył z wolnego i było 2:0.

Jagiellonia w 66. minucie przeprowadziła groźną akcję, po której Patryk Tuszyński z ostrego kąta trafił w słupek.
„Jagę” dobił Mateusz Zachara, wykorzystując podanie Roberta Gergela.

Goście mieli szansę na honorową bramkę, ale Mateusz Piątkowski strzelił w poprzeczkę.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz (trener Jagiellonii): Przez pierwsze 30 minut był to bezbarwny mecz. Nikomu nie udało się stworzyć podbramkowej sytuacji. Chcieliśmy przetrwać pressing gospodarzy i prawie nam się udało. Rzut karny zmienił oblicze spotkania, Górnikowi, nastawionemu na kontrataki, grało się łatwiej, a my rozgrywaliśmy piłkę za wolno. W drugiej połowie chcieliśmy przejść do zdecydowanej ofensywy, ale straciliśmy drugiego gola. Szkoda, że nie udało się wykorzystać sytuacji do zmiany wyniku, bo wtedy końcówka byłaby bardziej nerwowa. Nie mam pretensji do mojego zespołu. Nie mam też pretensji do sędziego. Uważam, że prowadził mecz bardzo dobrze.

Józef Dankowski (trener Górnika): Jeśli druga połowa była w naszym wykonaniu dobra, to pierwsza była bardzo dobra. Chociaż zdobyliśmy w niej tylko jedną bramkę. Ale pokazaliśmy dobrą organizację i płynność gry, a zawodnicy potwierdzili drzemiące w nich możliwości. Po przerwie gra się wyrównała. Jagiellonia próbowała odrobić straty. My umiejętnie się broniliśmy i potrafiliśmy wykorzystać nadarzające się sytuacje. Myślę, że wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie, a gorące słowa uznania należą się całej drużynie.

Robert Jeż (strzelec dwóch bramek): Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas bardzo trudy mecz. Chcieliśmy potwierdzić dobrą dyspozycję, jaką pokazaliśmy w poprzednim spotkaniu z Legią. Różnica między nami, a przeciwnikiem była taka, że my swoje sytuacje wykorzystaliśmy, a Jagiellonia swoich nie.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Robert Jeż (29-karny), 2:0 Robert Jeż (60-wolny), 3:0 Mateusz Zachara (84).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Łukasz Madej.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 3 000.

Górnik: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk - Roman Gergel, Adam Danch, Robert Jeż (86. Armin Cerimatic), Radosław Sobolewski (81. Dzikamai Gwaze), Łukasz Madej, Rafał Kosznik (73. Maciej Mańka) - Mateusz Zachara.

Jagiellonia: Krzysztof Baran - Filip Modelski, Martin Baran, Marek Wasiluk, Radosław Jasiński (61. Michał Pazdan) - Dani Quintana, Povilas Leimonas (61. Mateusz Piątkowski), Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Nika Dżalamidze (75. Przemysław Frankowski) - Patryk Tuszyński. (PAP)