Kąpielisko Żabka w Łaziskach znane i lubiane [ZDJĘCIA]

  Kąpielisko Żabka w Łaziskach znane i lubiane [ZDJĘCIA]

  Barbara Siemianowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na basenie Żabka w Łaziskach
  1/32
  przejdź do galerii

  Na basenie Żabka w Łaziskach ©Barbara Siemianowska

  Ten basen nie ma konkurentów w całym powiecie mikołowskim, ale okazuje się, że łaziską „Żabkę” lubią także mieszkańcy Tychów, Katowic czy Rudy Śląskiej. To tych rejestracji widzi się najwięcej na parkingu zaraz przy kompleksie rekreacyjnym.
  Dzisiaj parkować nie trzeba było daleko, ale czasem zdarza się, że od zaparkowanego samochodu do basenu trzeba trochę przejść… W tym roku takich dodatkowych spacerów nie brakowało, bo kilka upalnych weekendów mieszkańcy powiatu (i nie tylko) zdecydowali się spędzić właśnie w Łaziskach, na kąpielisku „Żabka”.

  - Jedynym minusem tego kąpieliska jest to, że wszyscy je tak lubią, to najbardziej odczuwa się w kolejkach do kasy - mówi pani Joanna, mieszkanka Łazisk.


  Pół godziny w kolejce? Warto


  - Najdłużej czekałyśmy w kolejce po bilety pół godziny, ale i tak warto, nie mamy lepszego basenu w pobliżu - przyznają Paulina i Kamila, mieszkanki Mikołowa.

  Bo choć w Mikołowie jest basen odkryty, to brakuje tu atrakcji . - Przede wszystkim przydałaby się zjeżdżalnia i basen z masażami, gejzerami, w Mikołowie jest za nudno - komentuje pan Adrian.

  Wiele osób odwiedza też tutejsze korty tenisowe i boiska do piłki siatkowej. Kompleks dysponuje także boiskiem wielofunkcyjnym, boiskiem do badmintona, do boule i do tenisa stołowego. Najmłodsi korzystają tu także z placu zabaw.

  Nie ma też problemów z gastronomią, takich punktów jest tu kilka. - Zaraz przy basenie można kupić coś do jedzenia i wcale nie trzeba tego zabierać na koc, są tu ławki, stoły i parasole - mówi pan Marcin.

  A Wam jak podoba się "Żabka" w Łaziskach?


  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Tajemnica śmierci 21-latka w Zawierciu. Jego koledzy oskarżają policję
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]
  *Gdzie na basen? Zobacz kryte baseny w woj. śląskim [LISTA BASENÓW]
  *Prognoza pogody na sierpień 2014 [POGODA W SIERPNIU]

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żabka alkoholowa?

   Gerwazy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Szkoda że fotograf nie zrobił tej młodzieży zdjęcia parę minut wcześniej: z puszką piwa, papierochami i słówkami na "k","j" i "p". Ciekawe czy mamusia/tatuś wie...?
   Co do samego obiektu: bardzo...rozwiń całość

   Szkoda że fotograf nie zrobił tej młodzieży zdjęcia parę minut wcześniej: z puszką piwa, papierochami i słówkami na "k","j" i "p". Ciekawe czy mamusia/tatuś wie...?
   Co do samego obiektu: bardzo łaadny, czysta woda. Niestety - potężnym minusem jest brak jakiekolwiek kontroli odnośnie spożywania alkoholu (co drugi kocyk z piwkami) oraz nieprzestrzeganie przepisu o zakazie palenia w MIEJSCU PUBLICZNYM.
   Czego sięboicie Organizatorzy i Szefowie "Żabki"? Przecież tu chodzi o BEZPIECZEŃSTWO przede wszystkim, A potem płacz, że koleś się utopił bo był pijany. Trochę rozwagi i UWAGI na wszystkich tam wypoczywających.
   Podobnie jest ze zjeżdżalnią:" wchodzi i zjeżdża kto chce (4-latki bez opieki), kiedy chce i jak chce. TO chyba jakiś cud, że ktoś tam jeszcze się nie połamał (zjazd głową w dół TYŁEM! zaraz za wolniejszym dzieciakiem). IDIOTYZM no i brak reakcji ze strony ratowników :(
   Ogólnie jednak wrażenie dobre, brakuje takich miejsc na Górnym Śląsku. pozdRówka :)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żabka alkoholowa?= Pana Tadeusza – Gerwazy Rębajło.HERBU SCYZORYK KIELLECKY

   777 Żabka alkoholowa?= Pana Tadeusza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   TAK JAK WSZYSKO W POLASZCE GerwazyWykorzystując swój autorytet wśród szlachty zaściankowej oraz niewątpliwe zdolności oratorskie, podburza szlachtę przeciw Sędziemu. Zapoczątkowuje to bieg...rozwiń całość

   TAK JAK WSZYSKO W POLASZCE GerwazyWykorzystując swój autorytet wśród szlachty zaściankowej oraz niewątpliwe zdolności oratorskie, podburza szlachtę przeciw Sędziemu. Zapoczątkowuje to bieg wydarzeń, które ostatecznie niszczą dzieło życia Jacka Soplicy. Gerwazy – postać poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz. Ubogi szlachcic, totumfacki i wierny sługa Horeszków, walczył z Rosjanami u boku Stolnika, poprzysiągł zemstę na rodzie Sopliców za śmierć swojego pana. Postanowieniu temu pozostał wierny aż do śmierci samego Jacka Soplicy. Słynął z wielkiej odwagi i zręczności w walce na szable. Swój wielki rapier, którego używał w pojedynkach i walce, nazywał Scyzorykiem ze względu na jej rozmiar. Namówił Hrabiego do walki o zamek i razem z nim zorganizował zajazd na Soplicowo. Po uratowaniu życia jemu i Hrabiemu przez ks. Robaka, przebaczył Jackowi, który zostawszy zakonnikiem, ukrywał swoją prawdziwą tożsamość.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻABKA W Kato??

   Mikołowianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Co to za podpis pod zdjęciami ???


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻABKA W Kato??

   Mikołowianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bravo za szybką reakcje i zmiane podpisu pod zdjęciami :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama