Sport

Pogoń – Piast 0:0 [RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE]. Gliwiczanie...

Pogoń – Piast 0:0 [RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE]. Gliwiczanie zastopowali faworyta

TOK

Trener gości Angel Perez Garcia dokonał zmiany w bloku defensywnym – za Jana Polaka zagrał młody Kornel Osyra. Obrona Piasta od pierwszych minut nie mogła narzekać na nudę.

Już w piątej minucie mogło być 1:0 dla Pogoni, ale bramkarz Alberto Cifuentes poradził sobie ze strzałem z bliska Marcina Robaka. W 22. minucie Robak groźnie główkował po rzucie rożnym, a piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Brożek.

Sześć minut później świetną okazję zmarnował Takuya Murayama, który uderzył niecelnie głową z pięciu metrów.

Piast starał się kontratakować i przy odrobinie szczęścia mógł nawet objąć prowadzenie. Adrian Klepczyński podał do Kamila Wilczka, a ten ubiegł Radosława Janukiewicza, ale strzelił nad poprzeczką.

W drugiej części Pogoń była coraz bardziej bezradna wobec defensywnej taktyki Piasta i nie potrafiła groźniej zaatakować bramki gości. W 70. minucie boisko opuścił zmęczony Osyra, zmieniony przez Polaka.

Choć sędzia doliczył pięć minut, a Pogoń jeszcze przycisnęła, gliwiczanie dowieźli remis do końca meczu i zdobyli drugi punkt w tym sezonie. Mało tego – w trzeciej minucie dodatkowego czasu Wojciech Kędziora główkował niecelnie z pięciu metrów (podawał Klepczyński)! Piast, który nie oddał ani jednego celnego strzału, miał szasnę zgarnąć całą pulę.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:0.

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Patryk Małecki. Piast Gliwice: Csaba Horvath, Amine Hadj Said.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 7 500.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Mateusz Lewandowski - Adam Frączczak, Rafał Murawski, Mateusz Matras (61. Maksymilian Rogalski), Takuya Murayama (69. Patryk Małecki) - Marcin Robak, Łukasz Zwoliński (61. Jakub Bąk).

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra (71. Jan Polak), Piotr Brożek - Tomasz Podgórski, Amine Hadj Said, Carles Martinez Embuena, Kamil Wilczek, Gerard Badia (74. Wojciech Kędziora) - Ruben Jurado (62. Radosław Murawski).

Po meczu powiedzieli

Angel Perez Garcia (trener Piasta Gliwice): "Spodziewaliśmy się, że to będzie ciężki mecz i taki był. Musieliśmy dokonać ogromnego wysiłku, by osiągnąć ten wynik. Mieliśmy też sytuację, by zwyciężyć, ale Pogoń nie zasłużyła na to, by przegrać. Dlatego 0:0 uznaję za dobry wynik".

Dariusz Wdowczyk (trener Pogoni Szczecin): "Możemy powiedzieć, że czujemy duży niedosyt. Trudno jest cokolwiek zarzucić zawodnikom poza tym, że nie zdobyliśmy bramki. Jak złudne jest to, że mieliśmy wiele okazji pokazała sytuacja z ostatniej minuty, gdy mogliśmy stracić bramkę i nie zdobyć ani jednego punktu. Zabrakło nam skuteczności, bo zaangażowanie było, sytuacje bramkowe też, tylko bramek zabrakło". (PAP)