Przebudowa DK1 w Tychach: Rondo pod tyską estakadą otwarte...

  Przebudowa DK1 w Tychach: Rondo pod tyską estakadą otwarte [ZDJĘCIA]

  Karol Świerkot, Aleksandra Smolak, Barbara Siemianowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa DK1 w Tychach: Rondo pod tyską estakadą otwarte
  1/13
  przejdź do galerii

  Przebudowa DK1 w Tychach: Rondo pod tyską estakadą otwarte ©Barbara Siemianowska

  Sprawdziliśmy przejezdność ronda pod estakadą. Ruch odbywa się płynnie, choć jadąc w kierunku Cieszyna trzeba się liczyć z zwężeniami. Na drodze cały czas trwają roboty wykończeniowe. Wyjeżdżając z ronda w stronę Katowic, jest trochę lepiej ale na wysokości Wartogłowca na kierowców czeka jeszcze sporo utrudnień.

  Przebudowa DK1 w Tychach: Estakada otwarta zostanie w poniedziałek  Zakończyły się prace przy rondzie pod estakadą oraz trzech wjazdach i zjazdach z obiektu (wyjazd z Tychów na Bielsko, z Tychów na Katowice i zjazd z Bielska na Tychy).Estakada i rondo zostaną otwarte dla kierowców w poniedziałek, 11 sierpnia. Ostatnia czwarta łącznica - zjazd z Katowic na Tychy - z powodu osiadania gruntu musi przejść prace naprawcze.


  To nowy obiekt, który powstał w ramach modernizacji 6,5 kilometrowego tyskiego fragmentu DK-1/DK-86. Do użytku kierowców oddane będzie rondo pod estakadą. Przy czym ruch po rondzie przeznaczony jest dla ruchu lokalnego. Ruch tranzytowy odbywa się górną częścią estakady.

  Kierowcy będą mogli korzystać również z zamkniętych do tej pory, trzech łącznic z estakadą. Przejezdny będzie wyjazd z Tychów na Bielsko, z Tychów na Katowice i zjazd z Bielska na Tychy. Ostatnia - czwarta łącznica, czyli zjazd z Katowic na Tychy był monitorowany pod kątem osiadania gruntu i teraz musi przejść prace naprawcze.

  W związku z taką koniecznością, ten ok. 240 - metrowy zjazd z obiektu od strony Katowic do centrum miasta, nadal pozostaje zamknięty. Kierowcy będą mogli zjechać w kierunku centrum wcześniejszym zjazdem, w rejonie ul. Edukacji.

  Przebudowa DK1 w Tychach: Tunel gotowy. Koniec z korkami na S1 i Wartogłowcu  Długi na 45 metrów tunel łączący dwie dzielnice – Wartogłowiec i Wygorzele – powstał przy skrzyżowaniu ul. Beskidzkiej z ulicami Dzwonkową i Goździków.

  Przeszedł odbiór techniczny i we wtorek, 5 sierpnia. Teraz jadący od Katowic lub Bielska-Białej nie muszą zatrzymywać się w tym miejscu na światłach. To oznacza koniec utrudnień również na drodze S1, która w tym miejscu łączy się z DK1. W godzinach szczytu od strony Lędzin tworzył się na wąskim gardle i światłach ogromny korek.

  Z tunelu skorzystają nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści – w środku wybudowano chodnik z kostki brukowej o szerokości 2 m oraz pas dla rowerów. W bliskim sąsiedztwie tunelu, na skrzyżowaniu ulic Skotnica i Dzwonkowej, powstało nowe rondo. Z tego ronda poprowadzono drogę w kierunku tunelu. Natomiast wjazd od strony Wartogłowca odbywa się przez ulicę Cmentarną.

  Za realizację inwestycji wartej około 13,5 mln zł. odpowiedzialna była wybrana w drodze przetargu firma Mostostal Warszawa S.A.


  *Żądamy darmowej autostrady A4 [PODPISZ PETYCJĘ DO PREMIERA]
  *Wypadek w Wilamowicach. 18-letnia Klaudyna nie żyje. Sprawca się nie przyznaje
  *Gdzie jest burza? ZOBACZ mapę burzową i wskazania radaru burzowego
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama