Sosnowiec w Sezamie ma nowe boisko sportowe pod dachem i ze...

  Sosnowiec w Sezamie ma nowe boisko sportowe pod dachem i ze sztuczną trawą [ZDJĘCIA]

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Boisko sportowe w Sezamie w Sosnowcu
  1/3
  przejdź do galerii

  Boisko sportowe w Sezamie w Sosnowcu ©Arkadiusz Gola

  Sosnowiec ma nowe całkowicie zadaszone boisko piłkarskie. Zielona murawa i dwie bramki, a więc w piłkę można grać. Gdzie? Na parterze słynnego sosnowieckiego "Sezamu".
  Boisko piłkarskie w ścisłym centrum Sosnowca? Tak, to możliwe. Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 22 na 12 metrów powstało kilka tygodni temu... na parterze słynnego dawnego domu handlowego "Sezam". Dzisiaj mieszczą się w nim m.in. szkoła tańca, biura i przedszkole. To częścią tego ostatniego jest nowe boisko.

  To właśnie w przedszkolu o profilu sportowo-językowym odbywać się będą zajęcia sportowe, realizowane miedzy innymi w oparciu o autorski program aktywności fizycznej najmłodszych, powstały zgodnie z metodologią Coerver Coaching, funkcjonującą w Polsce już od ponad 3 lat.


  Z boiska wyposażonego w wielowarstwową murawę syntetyczną, certyfikowaną przez FIFA, korzystać będą mogły przedszkolaki z przedszkola Baby Planet, ale nie tylko.

  - Przygotowaliśmy to miejsce z myślą o zdrowiu, sporcie i edukacji. Będą tu mogły spędzać czas całe rodziny z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska - mówi Ewa Bieroń z Fundacji Let's Go. Postawiliśmy na nowoczesność, multimedialność i interaktyw-ność - dodaje.

  Ale nie tylko najmłodsi adepci futbolu będą mogli skorzystać z boiska. Odbywać się tu będą również warsztaty i szkolenia skierowane do trenerów piłki nożnej. Obok wewnętrznego boiska, przedszkola, elementami projektu pod nazwą Mr&Mrs Forma będą m.in. interaktywna bawialnia dla dzieci, floating, pracownia LegoLab oraz zespół gabinetów medycyny sportowej. Projekt ma zacząć funkcjonować już za kilka tygodni.


  *Żądamy darmowej autostrady A4 [PODPISZ PETYCJĘ DO PREMIERA]
  *Wypadek w Wilamowicach. 18-letnia Klaudyna nie żyje. Sprawca się nie przyznaje
  *Gdzie jest burza? ZOBACZ mapę burzową i wskazania radaru burzowego
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama