W Żorach 13-latek

W Żorach 13-latek zatruł się czadem

KAKA

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

- Prawdopodobnie przyczyną zatrucia była zbyt mała powierzchnia nawiewu w klatce wentylacyjnej, która znajdowała się w łazience. Dlatego był zablokowany dopływ świeżego powietrza i doszło do nagromadzenia się czadu - mówi st. kapitan Marek Zdziebło, rzecznik żorskiej straży pożarnej.

Do mieszkania przybył też kominiarz i specjalista od instalacji gazowej z Zarządu Budynków Miejskich w Żorach, administratora bloku. Mieszkanie było już jednak przewietrzone i nie stwierdzono podwyższonego poziomu tlenku węgla.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zaczadzenia

czaders (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 49 / 46

UWAGA!!!
90 % zaczadzeń jest z winy pieców podgrzewających wodę ( tzw. junkersów) umieszczonych w zbyt szczelnym pomieszczeniu, np. łazience. Czad powstaje gdy w procesie spalania jest zbyt mało...rozwiń całość

UWAGA!!!
90 % zaczadzeń jest z winy pieców podgrzewających wodę ( tzw. junkersów) umieszczonych w zbyt szczelnym pomieszczeniu, np. łazience. Czad powstaje gdy w procesie spalania jest zbyt mało tlenu. Jest on bezbarwny i bezzapachowy ( to nie dym, ani sadza). Nawet sprawnie dzialajacy piec i instalacja wydechowa nie gwarantuje, że nie powstanie czad.Szczelne plastikowe okna w mieszkaniu, szczelnie zamknięte łazienki podczas brania prysznica to najczęstsza przyczyna zaczadzeń. Zbyt szczelne mieszkania to brak ciagu w kominie i np. tzw. cofka, zjawisko smiertelnie grozne[ związane z ciśnieniem atmosferycznym i konstrukcją komina]. Najważniejsze jest dopuszczenie tlenu do paleniska i odprowadzenie spalin. Zle rozumiana oszczędność ciepła ( szczelne okna, drzwi, zlikwidowane kratki podokienne w kuchniach) to początek tragedii. Jest jeszcze chroniczne podtrucie czadem powodujące, np. otępienie intelektualne [ szczególnie narażone są na to dzieci] i inne ciezkie choroby.Wiekszosc ofiar pozarw ginie tez przez czad.
Potrzebna jest masowa akcja uświadamiająca.Pamietajcie i mowcie o tym innym!!!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo