Częstochowa: Wybudują mały park sportu i rekreacji w...

  Częstochowa: Wybudują mały park sportu i rekreacji w dzielnicy Tysiąclecie

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj teren był porządkowany, inwestycja ma się rozpocząć zaraz po długim weekendzie. Powstanie plac zabaw dla dzieci oraz plac rekreacji dla seniorów.
  1/2
  przejdź do galerii

  Wczoraj teren był porządkowany, inwestycja ma się rozpocząć zaraz po długim weekendzie. Powstanie plac zabaw dla dzieci oraz plac rekreacji dla seniorów. Koszt to 690 tysięcy złotych ©Bartłomiej Romanek

  Koniec z największą dziką łąką w samym sercu Częstochowy. Trudno w to uwierzyć, ale w XXI wieku obok osiedla Tysiąclecia, niedaleko Hali Polonia, od wielu lat stała niewykorzystana miejska działka, która coraz bardziej przypominała pełną chaszczy łąkę.
  Plac rekreacji ruchowej dla seniorów z urządzeniami, plac zabaw dla dzieci i młodzieży z ogrodzeniem, mała architektura (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, konstrukcje dla roślin pnących typu pergole), ciągi komunikacyjne, zieleń i piękne oświetlenie - to główne elementy, które staną na działce przy skrzyżowaniu ulicy Dekabrystów i alei Armii Krajowej. Jednym słowem na Tysiącleciu powstanie minipark rozrywki i wypoczynku.


  Miejski projekt, który będzie w sumie kosztował blisko aż 700 tysięcy złotych, budzi jednak mieszane uczucia wśród samych mieszkańców.

  Wielu zdecydowanie się podoba, bo dzięki temu seniorzy i dzieci będą mieli miejsce, gdzie będzie można spędzić wolny czas.

  - Dobrze, że w końcu coś zrobią z tą dziką łąką. Tylko czemu w takim miejscu, tuż przy ruchliwym skrzyżowaniu. Nawet jeśli postawią tutaj ogrodzenie i pergole, to i tak hałas będzie zbyt duży - przekonuje pan Józef.

  Poza tym przy pobliskich blokach jest kilka placów zabaw i zazwyczaj większość z nich stoi pusta. Nie brakuje także opinii, że przy okazji nowej inwestycji, warto byłoby pomyśleć o miejscach parkingowych, których w dzielnicy coraz bardziej brakuje. Częstochowianie zastanawiają się również, jak to możliwe, że miasto przez tyle lat nie znalazło inwestora, który byłby zainteresowany zakupem działki. Jej położenie jest idealne na budowę budynku mieszkalnego, biurowca lub na prowadzenie działalności usługowej.

  Od poniedziałku teren jest porządkowany. Prace związane z budową parku rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Oficjalne otwarcie planowane jest na drugą połowę września.


  *Żądamy darmowej autostrady A4 [PODPISZ PETYCJĘ DO PREMIERA]
  *Wypadek w Wilamowicach. 18-letnia Klaudyna nie żyje. Sprawca się nie przyznaje
  *Gdzie jest burza? ZOBACZ mapę burzową i wskazania radaru burzowego
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama