Budżet obywatelski Gliwic: Gliwiczanie chcą siłowni,...

  Budżet obywatelski Gliwic: Gliwiczanie chcą siłowni, parkingu i placu zabaw

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budżet obywatelski Gliwic: Gliwiczanie chcą siłowni, parkingu i placu zabaw
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Budżet obywatelski Gliwic: Gliwiczanie po raz drugi zdecydowali, co powstanie w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Wybrali 9 zadań, głównie inwestycji i remontów.
  Budżet obywatelski Gliwic: Kurs samoobrony dla kobiet, nowe słupy ogłoszeniowe w Ostropie, miejsca parkingowe na os. Obrońców Pokoju, remont targowiska na Zatorzu, siłownie pod chmurką (m.in. na Sikorniku i Koperniku), nowocześniejszy plac zabaw, stoliki szachowe, a nawet nowy sprzęt dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Brzezinka. Takie między innymi zadania do realizacji w przyszłym roku wybrali gliwiczanie głosując w ramach tzw. budżetu obywatelskiego.

  Mieszkańcy głosowali za pośrednictwem internetu. Oddali w sumie 5 289 głosów. To niewiele biorąc pod uwagę, że Gliwice to blisko 180-tysięczne miasto.

  - Nie chcę oceniać, czy mieszkańcy się zaangażowali w głosowanie, czy nie - mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic. - Ci, którym zależało i się zaangażowali, będą zadowoleni. Wśród wybranych projektów nie ma fanaberii, tu są konkretne potrzeby - podkreśla Jarzębowski.

  Przypomnijmy, że podobnie jak przed rokiem mieszkańcy Gliwic mogli wskazać przedsięwzięcia do realizacji wybrane spośród wniosków zaproponowanych przez radnych miejskich i rady osiedlowe. Propozycje podzielono na trzy kategorie: inwestycje, remonty oraz pozostałe wydatki bieżące. Każda kategoria ma określoną kwotę: inwestycje - 1,5 mln zł, remonty - 800 tys. zł, a 200 tys. zł będzie na pozostałe zadania. Ponieważ propozycje w kategorii trzeciej były dwie, zostaną zrealizowane bez głosowania internetowego.


  *Żądamy darmowej autostrady A4 [PODPISZ PETYCJĘ DO PREMIERA]
  *Wypadek w Wilamowicach. 18-letnia Klaudyna nie żyje. Sprawca się nie przyznaje
  *Gdzie jest burza? ZOBACZ mapę burzową i wskazania radaru burzowego
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama