Maciej Sadlok - kandydat do tytułu piłkarza roku DZ

  Maciej Sadlok - kandydat do tytułu piłkarza roku DZ

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Maciej Sadlok z Ruchu Chorzów kandyduje w naszym plebiscycie futbolowym do miana piłkarza roku 2010.
  Maciej Sadlok

  Maciej Sadlok ©fot. marzena bugała

  Jeśli chcesz na niego głosować, wyślij esemesa o treści PILKA.8 na numer 7155 lub kupon wycięty z "Dziennika Zachodniego" zaznaczając kwadrat przy jego nazwisku.

  22-letni obrońca Niebieskich był jedynym piłkarzem z nasze-go regionu, który w ubiegłym ro-ku był powoływany przez trene-a Franciszkę Smudę do reprezentacji Polski. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Sadlok zagrał w kadrze dziesięć meczów, a w sumie ma na koncie dwanaście występów w drużynie narodowej.

  Wychowanek Pasjonata Dankowice był w ostatnim roku podstawowym zawodnikiem Ruchu. Grający nominalnie na pozycji stopera w trakcie sezonu z konieczności przekwalifikowany został na lewego obrońcę i w tej roli też radził sobie coraz lepiej. Kibice Ruchu właśnie Sadloka wybrali najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w rundzie jesiennej.

  Minione dwanaście miesięcy było w karierze młodego piłkarza prawdziwym przełomem. W czerwcu Sadlok przedłużył umowę z chorzowskim klubem, a pod koniec sierpnia został sprzedany do Polonii Warszawa za niebagatelną jak na obrońcę sumę 2,7 mln zł. Jesienią grał jeszcze na Cichej na zasadzie wypożyczenia, lecz wraz z końcem roku pożegnał Niebieskich i przeniósł się do stolicy.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama