Ważne
  W powiecie będzińskim zima pokonała urzędników

  W powiecie będzińskim zima pokonała urzędników

  P. Sobierajski, A. Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Będzinie, Czeladzi czy Wojkowicach nie ma co liczyć na to, że pryzmy zlodowaciałego śniegu szybko znikną z chodników przy drogach powiatowych.
  Będzin, Czeladź i Wojkowice nie chcą usuwać zwałów śniegu

  Będzin, Czeladź i Wojkowice nie chcą usuwać zwałów śniegu ©fot. karina trojok

  Bo choć Powiatowy Zarząd Dróg w Rogoźniku powinien nie tylko zadbać o dokładne odśnieżanie ulic i chodników, ale także usunięcie śniegu, to jednak tego nie robi. Powód? Najprostszy z możliwych, czyli brak pieniędzy. Tych brakuje także na terenie powiatu zawierciańskiego, ale tutaj zalegający śnieg wywożony jest jednak interwencyjnie, po zgłoszeniach mieszkańców.

  Wściekli mieszkańcy m.in. Wojkowic zasypali skargami Urząd Miasta, ale ten otrzymał z Powiatowego Zarządu Dróg w Rogoźniku oficjalne pismo, które tylko potwierdza ten stan rzeczy. Jeśli więc ktoś z przechodniów złamie nogę albo rękę, będzie mógł dochodzić odszkodowania właśnie u zarządcy dróg powiatowych. A tych jest w sumie na terenie całego powiatu 320 km.

  - Zimowe utrzymanie dróg w odpowiednim stanie jest dla nas priorytetem, ale to niestety pochłania sporo pieniędzy - tłumaczy Józef Kupajski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Rogoźniku. - Na całą akcję zima mamy 2,5 miliona złotych, ale na razie dysponujemy tylko jedną czwartą tej kwoty. Mam nadzieję, że pieniędzy wystarczy, a jeśli nie, to będziemy musieli robić przesunięcia i zrezygnować np. z jakichś inwestycji - dodaje.

  A co, jeśli mieszkańcy jednak zasypią Powiatowy Zarząd Dróg pozwami o odszkodowanie? - Z tego, co wiem gminy także nie mają pieniędzy na wywózkę śniegu i też tego nie robią. Poza tym chodniki są na tyle szerokie, że da się ominąć śnieg - przekonuje Józef Kupajski.

  Jak twierdzą wojkowiccy urzędnicy, drogi gminne są odśnieżane na bieżąco, a chodniki i pobocza nie są zasypywane górami śniegu. Odśnieżaniem miasta zajmuje się Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Eugeniusz Fisior z Oss. Dróg i chodników powiatowych gmina odśnieżać nie może.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   złedzieje

   poli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 66

   banda złodziei i tyle, niech opróżnią swoje kieszenie to wtedy będzie na odśnieżenie dróg powiatowych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama