Woj. śląskie: Kowalczykomania w pełni

  Woj. śląskie: Kowalczykomania w pełni

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po małyszomanii"przyszła kolej na kowalczykomanię. Jednak o ile mistrza z Wisły możemy tylko podziwiać i mu kibicować, to Justynkę chcemy naśladować.
  Liczba zwolenników biegów szybko rośnie

  Liczba zwolenników biegów szybko rośnie ©fot. marcin oliva soto

  Oczywiście w skali rekreacyjnej. Chcemy biegać na nartach, bo to sport niezbyt kosztowny, nie wymaga wyjazdu w góry i specjalnej kondycji. Wystarczy parkowa lub leśna ścieżka i sprzęt. Używany już za 400-600 zł, nowy za nieco ponad 1000 zł.

  Józef Łuszczek, narciarz i mistrz świata z Lahti, wzrost popularności biegów narciarskich wieszczył już ponad rok temu. Jak widać miał rację. Już w te ferie na nartach pobiegają sosnowiczanie, a za rok nowa, przystosowana do biegów trasa prawdopodobnie powstanie w bytomskich Dolomitach Sportowej Dolinie.

  - Pytań o możliwość biegania jest mnóstwo. Dlatego w przyszłym sezonie narciarskim planujemy oprócz obecnych tras zjazdowych uruchomić kolejny tor - właśnie dla biegaczy - mówi Anna Kotuła ze Sportowej Doliny.


  W Sosnowcu górka na Środuli, a koło niej także trasa do biegania - otwarte zostaną już w ferie.
  - Dla mieszkańców sprzęt wypożyczany będzie za darmo. W soboty i niedziele zapraszamy o godz. 11. do udziału w zabawie "Biegać każdy może" - mówi Arkadiusz Śrubarczyk z MOSiR w Sosnowcu.

  W Katowicach biegacze najczęściej pojawiają się na Muchowcu, w Świętochłowicach na Skałce, w Jaworznie na leśnych duktach wzdłuż Sosiny w Szczakowej i w parku na Osiedlu Stałym.

  Najlepsza w regionie trasa, na której rozgrywane są profesjonalne zawody sportowe, ale też dostępna dla tych, którzy narty traktują jako rekreację - jest na Kubalonce w Istebnej.

  Tamtejsze trasy nie są jednak dla zupełnych nowicjuszy. Tych zaprasza Adam Nogawczyk. W Wiśle na ul. Przemysłowej, tuż przy przejeździe kolejowym na ferie już kolejny raz otworzy 3,5-kilometrową pętlę.
  - Taką prostą, bez podjazdów. Ubity tor, wyfrezowane boki. Każdy, kto zobaczył Justynę Kowalczyk w telewizji i chce się poczuć jak nasza mistrzyni, może tu przyjechać i spróbować swoich sił - zaprasza Adam Nogawczyk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama