Ważne
  Przebudowa Katowic: Ulica Mickiewicza jak puzzle. ładne, czy...

  Przebudowa Katowic: Ulica Mickiewicza jak puzzle. ładne, czy brzydkie? [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa centrum Katowic, remont ulicy Mickiewicza
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Justyna Przybytek

  Ulica Mickiewicza w centrum Katowic jeszcze w trakcie remontu wygląda niczym poskładana z puzzli, a po remoncie efekt będzie jeszcze ciekawszy patchwork.
  Ulica Mickiewicza w Katowicach wygląda jak puzzle.

  Część będzie w betonie, a część zmodernizowana w ramach przebudowy centrum Katowic w kostce granitowej, granitowych płytach i bloczkach z granitu (każde innej wielkości). Finał układanki zobaczymy już niebawem, bo roboty na przebudowywanym fragmencie ulicy mają się zakończyć pod koniec września.

  JAK CI SIĘ PODOBA TAKA KONCEPCJA? NAPISZ W KOMENTARZU


  W ramach drugiego etapu przebudowy centrum Katowic wymieniana jest nawierzchnia jezdni, a będzie też chodników, na odcinku Mickiewicza od DH Skarbek do DH Ślązak. - Tylko ten fragment jest przewidziany w zakresie inwestycji, dalej w kierunku zachodnim na ulicy pozostanie nawierzchnia istniejąca – mówi Wojciech Pałczyńki, z firmy NDI która jest generalnym wykonawcą przebudowy centrum Katowic.

  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  Nie tylko wygląd ulicy, ale także docelowa organizacja ruchu, niejednego przyprawi o zawrót głowy. Zmiany będą na odcinku od Skarbka do Ślązaka. - Odcinek ten nie będzie stanowił połączenia pomiędzy ulicami Moniuszki i Mickiewicza jak dotychczas, które odbywało się zlikwidowaną ulicą Skośną – odpisała Krystyna Siejna, wiceprezydent Katowic na interpelację w tej sprawie radnego Marka Szczerbowskiego. To znaczy, że na Mickiewicza nie wjedziemy z ulicy Moniuszki, ani al. Korfantego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama