Zapadnięte studzienki

  Zapadnięte studzienki to już plaga w Rybniku

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wyremontowane za blisko 10 milionów złotych trzy rybnickie ulice znów nadają się do remontu. Na Wyzwolenia, Żołędziowej i Mikołowskiej pozapadały się prawie wszystkie studzienki kanalizacyjne.
  Ulica Wyzwolenia, jedna z głównych tras, była remontowana zaledwie 1,5 roku temu

  Ulica Wyzwolenia, jedna z głównych tras, była remontowana zaledwie 1,5 roku temu ©Fot. Barbara Kubica

  Kierowcy psioczą, bo na dziurach można urwać koło. - To dramat. Najgorzej sytuacja wygląda na rondzie Mikołowskim, gdzie jedna ze studzienek przypomina lej po bombie. Co gorsza, jest na środku pasa, którym zjeżdża się z ronda. Nie można jej ominąć - mówi Krzysztof Kocik, kierowca z Rybnika.

  Władze miasta nie mają jednak odwagi, by znów na kilka miesięcy pozamykać główne drogi. - Żeby naprawić porządnie te studzienki, drogi trzeba byłoby praktycznie budować od podstaw. Chyba lepiej, żeby pozostały otwarte, choć trzeba wolniej jeździć - mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika, który zamiast podać wykonawcę do sądu za spartaczoną robotę, zamierza nakazać mu tylko bieżące naprawy. - Można przecież zabudować specjalne pierścienie odciążające studzienki - proponuje.

  My spytaliśmy samych kierowców, czy bardziej wolą jeździć po dziurawej drodze, czy wytrzymać jakiś czas objazdy konieczne do gruntownej naprawy ulic. Większość odpowiedziała, żeby drogi wyremontowano jeszcze raz, ale porządnie.

  Chcemy wreszcie jeździć po równych ulicach!  Michał Androsz
  Trudno nie zauważyć, że studzienki na wielu ulicach się zapadają. Jeśli drogowcy znowu będą musieli zamknąć główne drogi w mieście, żeby ten problem naprawić, to chyba będę znów dojeżdżał do pracy rowerem. Wolę 10 kilometrów jechać na dwóch kółkach niż stać w ogromnych korkach.

  Ireneusz Kuczera
  Zapadnięte studzienki utrudniają kierowcom jazdę, więc trzeba powtórzyć remont. Myślę jednak, że firmy powinny ponieść za to konsekwencje i zapłacić odszkodowanie. Może następnym razem urzędnicy będą w umowie zamieszczali klauzulę o tym, jakie kary powinni nam zapłacić.

  Ryszard Spyrka
  Jeśli już muszą przeprowadzić drugi raz remont ulicy Żołędziowej, to może najpierw niech połatają dziury na ulicy Rudzkiej. Wtedy przynajmniej objazdy będą znośne. Inaczej kierowcom nie zrobi to różnicy, czy jadą po zapadających się studzienkach na Żołędziowej, czy po dziurach na Rudzkiej. KASIA

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   darmowa reklama

   and66 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 23

   Zapraszam na tor do testowania wytrzymałości zawieszenia, całkowicie za darmo -nosi nazwę-MYSŁOWICE.Do dyspozycji testujących-dziury ,łaty wszelkiej wielkości ,zapadliska ,naturalne progi...rozwiń całość

   Zapraszam na tor do testowania wytrzymałości zawieszenia, całkowicie za darmo -nosi nazwę-MYSŁOWICE.Do dyspozycji testujących-dziury ,łaty wszelkiej wielkości ,zapadliska ,naturalne progi zwalniające.Codziennie nowe atrakcje!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hasło promocyjne

   Kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 31

   Rybnik dziurami stoi

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama