Ważne
  Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014: Poznaj artystów...

  Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014: Poznaj artystów tegorocznej edycji festiwalu Nowa Muzyka 2014

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Actress
  1/63
  przejdź do galerii

  Actress ©www.facebook.com

  W czwartek 21 sierpnia wystartuje dziewiąta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W kościele Apostołów Piotra i Pawła, Fabryce Porcelany Gieshe, Jazz Clubie Hipnoza i przede wszystkim w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego rozbrzmi muzyka. Na tegorocznej edycji festiwalu zagrają m.in. WhoMadeWho, Kelis, Elliphant, Neneh Cherry. Niestety swój koncert odwołał Chet Faker. FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 2014 - ARTYŚCI TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU
  W czwartek w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach rozpocznie się dziewiąta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Na inaugurujących koncertach wystąpią Sorry Boys & Soul Connection Gospel Group oraz Sohn. W piątek 22 sierpnia Nowa Muzyka po dwóch latach przerwy powróci do industrialnego otoczenia po dawnej kopalni KWK Katowice, dziś nowej siedziby Muzeum Śląskiego.

  W ciągu dwóch dni festiwalu, na pięciu scenach zagra kilkudziesięciu artystów, wśród nich m.in. Bokka, WhoMadeWho, Clark, Paula Temple, Nozinja, Cakes da Killa. Niestety z powodów zdrowotnych na festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2014 nie zagra Chet Faker.

  W zamian, na jego miejscu zagra Sohn - jedno z największych tegorocznych odkryć, którego album "Tremors" podbił serca wielu fanów muzyki współczesnej. To jednak nie koniec złych wiadomości. Niestety także Bilal oraz Gonjasufi nie wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu. Aktualnie organizatorzy próbują załatać powstałe po nich luki. Z pewnością w zastępstwie pojawi się DJ patten wydawany przez wytwórnię WARP.

  Festiwal Tauron Nowa Muzyka zakończy się w niedzielę koncertami Nils Frahm w Fabryce Porcelany Giesche oraz Con*natural Ros Addiction oraz Benito w Jazz Clubie Hipnoza.

  "Na koniec raz jeszcze chcemy przeprosić wszystkich, dla których koncerty odwołanej trójki artystów miały być najważniejszymi punktami tegorocznego programu, również dla nas jest to cios. Mamy jednak nadzieję, że zostaniecie z nami podczas festiwalu, ciesząc się muzyką wykonawców i zespołów, dla których występy w Katowicach są niepowtarzalną okazją do spotkania z wyrobioną i otwartą na nową muzykę publicznością." - czytamy na stronie festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2014.

  ZOBACZ TAKŻE
  Tauron Nowa Muzyka 2014: Chet Faker nie wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu
  Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014 [PROGRAM] Poznaj dokładny program festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2014  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama