Bielsko-Biała: Mężczyzna odpowie za fałszywy alarm

  Bielsko-Biała: Mężczyzna odpowie za fałszywy alarm

  Mat. policji

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali wczoraj 21-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w bielskim sądzie. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia. Będzie też musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, sięgające kilku tysięcy złotych.
  Początkiem maja br. mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy centrum powiadamiania ratunkowego informując, że w bielskim sądzie przy ul. Bogusławskiego wybuchnie bomba. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów wyspecjalizowanych w rozpoznaniu minersko – pirotechnicznym. Mundurowi dokładnie sprawdzili budynek, nie znajdując ładunku wybuchowego.

  W tym samym czasie kryminalni poszukiwali sprawcy odpowiedzialnego za wywołanie fałszywego alarmu.
  Zgromadzony materiał dowodowy doprowadził do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem może mieć młody bielszczanin, którego w tym dniu czekała rozprawa sądowa. Oskarżony 21-latek miał ponieść odpowiedzialność za przestępstwa przeciwko mieniu. Bał się wyroku skazującego. Tym bardziej, że kilka miesięcy temu opuścił zakład karny, gdzie spędził ostatnie 2 lata za wcześniejsze przestępstwa.

  Chcąc odroczyć rozprawę, zdecydował się na powiadomienie o fałszywym alarmie. Naraził się jednak na kolejne zarzuty. Po dokonaniu tego przestępstwa ukrywał się, aż do wczoraj, kiedy to został zatrzymany. Do jego zatrzymania doszło w nietypowych okolicznościach. Sprawca chcąc udaremnić zatrzymanie poszukiwanego listem gończym kolegi, naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

  W obliczu przedstawionych mu faktów i dowodów przyznał się do wywołania fałszywego alarmu bombowego. Usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie więc nie tylko za fałszywy alarm, ale także za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, za co może mu grozić dodatkowe 8 lat za kratami. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz sąd.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama