Wielka kanapa na placu Szewczyka przy Galerii Katowickiej...

  Wielka kanapa na placu Szewczyka przy Galerii Katowickiej [ZOBACZ PROJEKT]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Projekt kanapy z palet Galerii Katowickiej
  1/3
  przejdź do galerii

  Projekt kanapy z palet Galerii Katowickiej ©Galeria Katowicka

  Galeria Katowicka przyłączyła się do obywatelskiej kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Specjalnie zaprojektowana kanapa z 49 drewnianych palet stanie w czwartek (21 sierpnia br.) na placu Szewczyka. To kolejna z inicjatyw aktywizujących przestrzeń publiczną podjęta przez zlokalizowaną w centrum miasta Galerię Katowicką.
  Wielką kanapę z palet zbudują organizatorzy kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Projekt mebla przygotowała Anna Głodek z SARP w Katowicach. Złoży się na nią 49 drewnianych palet. Będzie miała 7,5 m. szerokości i 1,5 m. wysokości.

  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  - Wspierając ideę kampanii Katowice – Miasto Gospodarz udostępniliśmy przestrzeń przed Galerią Katowicką na wielką drewnianą kanapę. Zależy nam, by plac Szewczyka był miejscem ciekawych aktywności, zadbaliśmy już o letnie ogródki naszych restauracji, zorganizowaliśmy wakacyjną scenę dla weekendowych „koncertów bez prądu”, regularnie prowadzone są tu bardzo potrzebne zbiórki krwi – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Galerii Katowickiej. – A teraz zapraszamy na wyjątkową kanapę – dodaje.

  Budowa rozpocznie się w czwartek, kiedy oficjalnie startuje w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka, koordynować ją będzie Stowarzyszenie Napraw Sobie Miasto. W proces tworzenia włączą się też inne organizacje pozarządowe, które współorganizują kampanię, ale do pomocy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic.

  - Po godz. 14. budujemy kanapę w czynie społecznym. Każdy kto czuje się gospodarzem miasta, może nas w tym wesprzeć – mówi Damian Dymek z Napraw Sobie Miasto. – To nie wszystko. W kolejne dni festiwalowe, czyli w piątek i w sobotę, kanapa będzie służyła katowiczanom do zaprezentowania się przed festiwalową i nie tylko festiwalową publicznością. To będzie rodzaj hydeparku – dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama