Ruszył proces w sprawie Pobieraczka. Właścicieli portalu...

  Ruszył proces w sprawie Pobieraczka. Właścicieli portalu pozwało ponad 600 osób [ZDJĘCIA]

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ruszył proces w sprawie Pobieraczka. Właścicieli portalu pozwało ponad 600 osób [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w środę proces dotyczący pozwu zbiorowego w sprawie portalu Pobieraczek.pl. Pozywających kontrowersyjną witrynę internetową jest ponad sześciuset!
  Uzasadnienia, że zawarte umowy były nieważne, zwrotu pieniędzy albo uznania, że roszczenia firmy, do której należy Pobieraczek.pl są nieuzasadnione żąda ponad 600 osób, które w gdańskim sądzie wystąpiły z pozwem zbiorowym.

  W środę na wokandę Sądu Okręgowego w Gdańsku trafiła sprawa, w której właścicieli portalu pozywają internauci z całej Polski podzieleni na 3 grupy (domagający się zwrotu - ich zdaniem zapłaconych niesłusznie - 94,80 zł za korzystanie z portalu, uznania za bezzasadne roszczeń dotyczących 94,80 zł, których nie zapłacili lub uznania za bezzasadną kary umownej w wysokości 100 dolarów za nieuiszczenie opłaty w wysokości 94,80 zł).


  Pobieraczek.pl: Użytkownicy będą się sądzić z właścicielem serwisu

  - Około 50 osób domaga się zwrotu pieniędzy, chodzi łącznie o kwotę 5-10 tys. zł. Pozostali chcą po prostu by uznać, że roszczenia wobec nich są bezpodstawne - mówi reprezentant pozywających, adwokat Tomasz Lustyk, który ocenia, że jego klienci to zaledwie 1 procent użytkowników Pobieraczka.

  - Każdy użytkownik chcący korzystać z portalu musiał złożyć oświadczenie, że zapoznał się z treścią regulaminu portalu - podkreśla adwokat Wojciech Cieślak, reprezentant pozwanych właścicieli firmy, która stworzyła Pobieraczek.pl.

  Ze względów formalnych - by dać przedstawicielowi pozywanych czas na zapoznanie się z listą pozywających internautów i wniesienie do niej ewentualnych zarzutów - sąd zdecydował, że kolejna rozprawa odbędzie się w grudniu.

  Wcześniej pisaliśmy także o innej sprawie cywilnej przeciw właścicielom Pobieraczka oraz o karach nałożonych na nich przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Sprawa Pobieraczka.pl: Sąd uznał, że portal nie naruszył dóbr osobistych ani dobrego imienia


  Więcej o sprawie czytaj w czwartkowym (21.08.2014) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety.

  j.wiercinski@prasa.gda.pl


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama