Tauron Nowa Muzyka 2014: 5 scen na terenie po kopalni...

  Tauron Nowa Muzyka 2014: 5 scen na terenie po kopalni Katowice

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tauron Nowa Muzyka
  1/4
  przejdź do galerii

  Tauron Nowa Muzyka ©Dziennik Zachodni

  Tauron Nowa Muzyka 2014. Festiwal po dwóch latach przerwy wraca na teren po kopalni Katowice i do nowej siedziby Muzeum Śląskiego. W tzw. strefie kultury stanie pięc scen, w tym jedna pod ziemią.
  Tauron Nowa Muzyka 2014:
  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  Po dwóch latach przerwy i gościnnych występach w Dolinie Trzech Stawów festiwal Tauron Nowa Muzyka wraca na teren po kopalni Katowice, do powstającej tu strefy kultury. Impreza, która co roku przyciąga tysiące fanów muzyki elektronicznej, będzie się odbywała na terenie Muzeum Śląskiego, tuż przy nowej siedzibie, ale także w północnej części tego terenu, pośród pokopalnianych budynków.
  Po raz pierwszy festiwal zejdzie też pod ziemię. Na kondygnacji minus 4 nowej siedziby muzeum będzie się mieściła jedna z muzycznych scen, zaś w holu centralnym MŚ, także pod ziemią, strefa relaksu, w której będzie okazja poznać m.in. śląski dizajn.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  TAURON NOWA MUZYKA 2014: POZNAJ ARTYSTÓW


  Oficjalny start Nowej Muzyki tradycyjnie będzie w kameralnych wnętrzach (w ubiegłym roku w Szybie Wilson), tym razem wczwartek koncert zaplanowano w kościele Piotra i Pawła. Od piątku do niedzieli fani będą bawili się już na terenie po kopalni Katowice. Stanie tu pięć scen, w tym jedna podziemna, na których wystąpi kilkudziesięciu artystów.

  ZOBACZ TAKŻE:
  PROGRAM FESTIWALU TAURON NOWA MUZYKA 2014

  Czy ubiegłoroczny rekord frekwencji - 10 tysięcy gości festiwalu - zostanie pobity? Adam Godziek, szef More Music Agency, organizator festiwalu, liczby sprzedanych biletów zdradzać nie chciał. Pewne jest jednak, że w strefie kultury pojawią się tysiące festiwalo-wiczów, a to oznacza, że trzeba ją też przed nimi zabezpieczyć.
  Godziek zapowiada, że terenu festiwalu będzie pilnowało zdecydowanie więcej ochroniarzy niż to miało miejsce w Dolinie Trzech Stawów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   masakra

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Dla mieszkańców centrum Katowic szczere współczucia....weekend wycięty z życiorysu. Rok temu przeokropny jazgot przez dwie noce słychać było nawet w centrum pomimo tego, że wycie odbywało się na...rozwiń całość

   Dla mieszkańców centrum Katowic szczere współczucia....weekend wycięty z życiorysu. Rok temu przeokropny jazgot przez dwie noce słychać było nawet w centrum pomimo tego, że wycie odbywało się na dolinie. Teraz mieszkańcy Paderewy trochę odetchną (choć i tak spać przy otwartym oknie nie będą mogli), ale Centrum, Koszutka, Gwiazdy i Bogucice mają przerąbane Niech prezydent Uszok urządzi sobie taki łomot u siebie. O stronie pozamuzycznej tego nieszczęsnego wydarzenia lepiej nie mówić...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TAURON NOWA MUZYKA

   a$ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Fajnie, że takie festiwale się odbywają tylko czy koś bierze pod uwagę mieszkańców budynków usytuowanych nieopodal siedziby Muzeum Śląskiego?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie, i dobrze

   a$ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Nie, a po co? jakby za kazdym razem pytac mieszkańców, to w mieście nic by sie nie działo. 2-3 dni wytrzymasz. Ciesz się, że nie mieszkasz na Tauzenie, gdzie w wakacje w każdy weekend jest hałas od...rozwiń całość

   Nie, a po co? jakby za kazdym razem pytac mieszkańców, to w mieście nic by sie nie działo. 2-3 dni wytrzymasz. Ciesz się, że nie mieszkasz na Tauzenie, gdzie w wakacje w każdy weekend jest hałas od Parku Śląskiego. Trudno. Taka jest cena życia w aktywnym mieście. Nie podoba się - zawsze można się wyprowadzić do Bytomia czy Czeladzi ;)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama