Budowa DTŚ w Gliwicach. Zobaczcie postęp prac [NOWE ZDJĘCIA]

  Budowa DTŚ w Gliwicach. Zobaczcie postęp prac [NOWE ZDJĘCIA]

  BP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budowa DTŚ w Gliwicach. Zobaczcie postęp prac [NOWE ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©archiwum Urzędu Miejskiego w Gliwicach (A. Witwicki)

  Budowa DTŚ w Gliwicach: Od niemal dwóch tygodni możemy już jeździć ostatnim zabrzańskim odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej, która w tej chwili liczy sobie ok. 23 km. W budowie są jeszcze dwa gliwickie odcinki drogi. Pierwszy ma być otwarty jesienią, drugi pod koniec przyszłego roku.
  Budowa DTŚ w Gliwicach: Pierwszy z budowanych odcinków liczy sobie 2,8 km i biegnie od granicy z Zabrze przez Sośnicę do węzła z ul. Kujawską. Najważniejszym obiektem w tym fragmencie DTŚ będzie wielki węzeł z autostradą A1. W tej chwili jest on gotowy w 87 proc. Na całym odcinku trwa teraz przede wszystkim układanie nawierzchni, montowanie urządzeń bezpieczeństwa, wykańczanie mostów i wiaduktów i montaż oznakowania oraz oświetlenia.


  Odcinek G1 realizuje Skanska. Przejechać powinniśmy nim jesienią, najprawdopodobniej pod koniec października. Koszt tego fragmentu to 291 mln zł.

  Znacznie droższy (954 mln zł), dłuższy (5,6 km) i bardziej skomplikowany jest odcinek G2 biegnący od Kujawskiej przez śródmieście do Drogi Krajowej 88 i ul. Portowej. W centrum Gliwic średnicówka będzie zdecydowanie gęściej usiana wjazdami i zjazdami. Miasto nalegało na to już na etapie projektów. Znajdą się tu węzły z ul. Królewskiej Tamy, ul. Baildona, łącznikiem do ul. Franciszkańskiej, ul. W. Pola, ul. Hutniczą, ul. Konarskiego, ul. Częstochowską, ul. Dworcową, ul. Sienkiewicza, Drogą Krajową nr 79 (ul. Jana Śliwki) i Drogą Krajową nr 88.

  Jednym z najistotniejszych obiektów będzie ok. 500-metrowy tunel pod ul. Zwycięstwa i Dworcową. W centrum średnicówka będzie również węższa niż do tej pory - będzie miała po dwa pasy w każdą ze stron. Ma ją to upodobnić do miejskiej drogi i usprawnić budowę w ciasnej zabudowie śródmieścia.

  W tej chwili prowadzone są roboty drogowe, budowane są obiekty inżynieryjne, m.in. przy Konarskiego i DK88. Trwa również betonowanie i zbrojenie stropów tunelu.

  Tę część DTŚ buduje konsorcjum firm Eurovia Polska i Bilfinger Infrastructure S.A. Prace mają zakończyć się jesienią 2015 roku.


  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   BREZNIEW

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   PAMIETOM JAK ODDOWALI CHUTA KTAOWICE --I GODOŁ BREŻNIEW -TA NASZ HUTA JEST SYMBOLEM KOMUNIZMU -DZIŚ SPRZEDALI JA ZA GROSZ -HIDUSOWI -FUJ CO ZA SYF-
   CIEKAWE CZY PUTIN PRZYJEDZIE NA OTWARCIE SWOJEJ...rozwiń całość

   PAMIETOM JAK ODDOWALI CHUTA KTAOWICE --I GODOŁ BREŻNIEW -TA NASZ HUTA JEST SYMBOLEM KOMUNIZMU -DZIŚ SPRZEDALI JA ZA GROSZ -HIDUSOWI -FUJ CO ZA SYF-
   CIEKAWE CZY PUTIN PRZYJEDZIE NA OTWARCIE SWOJEJ DROGI
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama