Tenis: singlowy mecz deblowych kolegów w Talex Open

Maciej Łosiak
W piątek mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Wielkopolski Talex Open, ale kibice mogą być już pewni udziału w półfinałach dwóch Polaków

W czwartek jako pierwsi na kort wyszli Grzegorz Panfil i Marcin Gawron (obaj tenisiści występują razem w grze podwójnej). Teoretycznie faworytem tego meczu był rozstawiony z numerem "pięć": Panfil, ale Gawron po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją nadgarstka wraca powoli do pełnej dyspozycji.

- Pierwszy, wyrównany set tego spotkania zakończył się wygraną Panfila. W drugim Grzegorz przegrywał już 1:4, ale potrafił także te partię przechylić na swoją korzyść - relacjonuje ten pojedynek Jacek Muzolf, dyrektor sportowy turnieju.
W piątek czeka kibiców kilka ciekawych spotkań. W jednym z nich Piotr Gadomski (AZS Poznań) zmierzy się z Piotrem Łomackim (KS Warszawianka).

- Po wahaniach formy czuję się coraz lepiej, czego dowodem są dwa wygrane mecze w poznańskim futuresie. Jak będzie taktyka na mecz z Piotrem? Taka jak zawsze: dobry serwis i atak - mówi Piotr Gadomski.

Warto zaznaczyć, że w finale gry podwójnej zagra para Błażej Koniusz/Andrzej Kapaś. W czwartek pokonali oni debel Panfil/Gawron - 5:7, 6:3, 10:3.

W piątek początek gier na kortach AZS przy ul. Noskowskiego o godz. 13. Zestaw par ćwierćfinałowych: Błażej Koniusz (Polska) - Hubert Hurkacz (Polska), Piotr Łomacki (Polska) - Piotr Gadomski (Polska), Adrian Sikora (Słowacja) - Michal Schmid (Czechy), Grzegorz Panfil (Polska) - Viktor Kostin (Niemcy). a

Wyniki czwartkowych spotkań: Grzegorz Panfil (Polska) - Marcin Gawron (Polska) 6:3, 7:5; Viktor Kostin (Niemcy) - Maciej Smoła (Polska) - 3:6, 6:3, 7:6 (7-2); Adrian Sikora (Słowacja) - Mateusz Kowalczyk (Polska) 6:1, 3:6, 7:6 (7-4); Michal Schmid (Czechy) - Adam Chadaj (Polska) 6:2, 5:2 (krecz Chadaj).