Sto dni do matury? Czas na bal!

  Sto dni do matury? Czas na bal!

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Studniówka w III LO Adama Mickiewicza w Katowicach

  Studniówka w III LO Adama Mickiewicza w Katowicach ©Arkadiusz Gola

  W weekend w naszym regionie znów zabrzmiały polonezy Kilara i Ogińskiego. Sezon studniówkowy rozpoczął się na dobre. Gdzie? Zwykle w lokalach. Choć są wyjątki. Takie jak III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach.
  Studniówka w III LO Adama Mickiewicza w Katowicach

  Studniówka w III LO Adama Mickiewicza w Katowicach ©Arkadiusz Gola

  - Znacznie milej wspomina się bal organizowany w szkole - mówi Ewa Chorąży, dyrektorka III LO. - W restauracji będą jeszcze w życiu nieraz, zresztą studniówka w murach szkoły jest organizowana u nas od zawsze.

  Za studniówkę w Mickiewiczu (z cateringiem, oprawą muzyczną i wystrojem) uczniowie zapłacili 150 zł od osoby. Zdecydowanie droższe (nawet 350 zł od osoby) są studniówki w lokalach. Większość szkół woli jednak właśnie te.
  Nie tylko dlatego, że sale gimnastyczne są za małe, ale też dlatego, że w szkołach nie wolno pić alkoholu, palić, trzeba pilnować uczniów i po nich sprzątać. W lokalu za wszystko odpowiadają obsługa lokalu i rodzice. Nauczyciele są tylko gośćmi. Ale czujnymi: z rozluźnieniem obyczajów nie ma co przesadzać. Frywolne są zatem głównie podwiązki (bezwarunkowo czerwone). Hitem jest podwiązka personalizowana, którą zdobi kokardka z pamiątkowym haftem imienia oraz napis "studniówka 2011". Koszt: ok. 15 zł. I dodajmy od razu - to najtańsza część balowej garderoby!

  - Dobrze sprzedają się czerwone i czarne sukienki na ramiączkach z tiulowymi marszczeniami oraz suknie z tafty w kolorze granatowym - przyznaje Joanna Janiszek z katowickiego sklepu GaPa Fashion.

  Cena takiej sukienki zaczyna się od 100 zł, ale bardziej posażne panny zamawiają kreacje w salonach sukien ślubnych (z ciemnej tafty, z draperiami, falbanami), a wtedy cena zaczyna się od 500 zł wzwyż. Do tego dodatki: buty, torebki, biżuteria, fryzjer, o kosmetyczce i manicurzystce nie wspominając (przynajmniej po 100 zł).

  Chłopaki mają prościej i zwykle jednak taniej.

  - Maturzyści chcą być modni, dlatego szukają dopasowanych garniturów, z marynarką podkreślającą talię - mówi Justyna Kot-Glubiak, z katowickiego sklepu Vistula.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama