Ważne
  Po koncercie Lato Zet i Dwójki w Zabrzu teren jak po...

  Po koncercie Lato Zet i Dwójki w Zabrzu teren jak po bombardowaniu [LIST DO DZ]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koncert Lato Radia Zet i Dwójki w Zabrzu
  1/4
  przejdź do galerii

  Koncert Lato Radia Zet i Dwójki w Zabrzu ©Marzena Bugała-Azarko

  To co pozostalo po koncercie Lata Zet i Dwójki nie oddadzą żadne zdjęcia, więc ich nie wysyłam. Teren został całkowicie zdegradowany, wygląda jak po nalocie bombowym - pisze w swoim liście Bogdan Goczoł z Zabrza.
  Na osiedlu Kopernika w Zabrzu w dniu 17.08.2014 obył się koncert Lata Radia Z i Telewizyjnej 2. Koncert odbył się co prawda na nieużykach, aczkolwiek zlokalizowanych przy skwerach i placach zabaw parku im. Jana Pawla II.

  Tereny te, choć były nieużytkami, stanowiły pewną oazę zieleni w i tak zdegradowanej i zabetonowanej okolicy osiedlowej Zabrza, między dwoma osiedlami. To co pozostalo po koncercie nie oddadzą żadne zdjęcia, więc ich nie wysyłam (...).

  ZOBACZ KONIECZNIE, JAK BAWIŁA SIĘ PUBLICZNOŚĆ:
  LATO ZET I DWÓJKI W ZABRZU 2014: MARKOWSKA, GADOWSKI, OSTROWSKA, FEEL, BRACIA NA ZDJĘCIACH


  Teren został całkowicie zdegradowany, wygląda jak po nalocie bombowym, bez zieleni /bo ją wycięto/, z przeoraną ziemią zmieszaną z piaskiem, pełną wyrw, muld i dziur z ogromną ilością zastoisk wodnych i błota /a bylo to zielone i przyjemne dla oka mejsce/.

  Kto ponosi konsekwencje za taki stan rzeczy, czy w zaistaniałej sytuacji Organizator imprezy nie powinien zrekultywować terenu który zniszczył przez swoją imprezę, czy może Włodarze miasta, którzy wydali pozwolenie na jej organizację.

  Czy organizacja imprez masowych musi pociągać za sobą takie skutki. My tu mieszkamy i musimy z okien oglądać teraz księżycowy krajobraz.

  Bogdan Goczoł

  CZYTAJ WIĘCEJ LISTÓW DO REDAKCJI DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Nasz adres: "Dziennik Zachodni" Media Centrum, ul. Baczyńskiego 25a, 41-203 Sosnowiec
  Adres mejlowy: opinie@dz.com.pl  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]
  *Wybory w Rybniku 2014: Kogo popierasz? Kto wygra? Rozwiąż quiz wyborczy
  *Najlepsze baseny, aquaparki i kąpieliska w woj. śląskim [GŁOSUJ W PLEBISCYCIE]
  *Energylandia w Zatorze, atrakcje, ceny, mapa oraz film z kamery Go Pro [WIDEO GO PRO]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smutne, ale prawdziwe

   Zbulwersowany mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Smutne, ale prawdziwe. Mam pewien rytuał- zawsze gdy wstawałem, to patrzyłem przez okno i mówiłem ''ahh, jaki piękny dzisiaj dzień.'' Ha, teraz gdy patrzę na to co zostało z tego ostatniego...rozwiń całość

   Smutne, ale prawdziwe. Mam pewien rytuał- zawsze gdy wstawałem, to patrzyłem przez okno i mówiłem ''ahh, jaki piękny dzisiaj dzień.'' Ha, teraz gdy patrzę na to co zostało z tego ostatniego zielonego zakątka, to od razu psuje mi się dzień. Mało tego, czasem gdy szedłem do pracy, to lubiłem sobie rankiem pograć na komputerze, sprawdzić pocztę itp. Umożliwiało mi to poprzez pójście na skróty przez pola. Teraz takiej możliwości oczywiście nie mam, bo z tej dawnej oazy zostało tylko błoto zmieszane z piaskiem.
   Dodam jeszcze, że to miejsce stoi obok placu zabaw i nie zdziwiłbym się, gdyby jakieś dziecko ubłociło się właśnie w takim czymś i ciuchy do wymiany. Zresztą, dawniej ludzie uwielbiali tam spacerować i wyprowadzać psy, w liście idealnie zostało to ujęte- obraz jak po bombardowaniu.
   Wspomnę jeszcze o tym, że od czasów kiedy wybudowano basen, właśnie ten skrawek ziemi był ostatnią zieloną rzeczą jaką pozostała. Szkoda, że przez jedną imprezę wszystko zostało bezpardonowo zniszczone.
   Jestem mocno zawiedziony takim stanem rzeczy, rozumiem, świetna zabawa, reklama dla naszego miasta, ale jakim kosztem? Uczono mnie, że po każdej imprezie należy posprzątać, a z tego co na razie widzę, to nie zanosi się na sprzątanie.
   Pozdrawiam, zbulwersowany mieszkaniec.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sama prawda

   Jan Oleszczyński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ech , niestety to smutna prawda . Kiedys to miejsce było oazą dla mnie , mojego psa i wnuka , a teraz nawet przejsć nie idze bo istne bagno tam jest.Drzewa które rosły tam zostały wycięte , a już...rozwiń całość

   Ech , niestety to smutna prawda . Kiedys to miejsce było oazą dla mnie , mojego psa i wnuka , a teraz nawet przejsć nie idze bo istne bagno tam jest.Drzewa które rosły tam zostały wycięte , a już tak malo ich na naszej planecie ... Do tego wysypano tam kilka wywrotek żwiru i piasku , teraz już nic tam nie wyrośnie :( Gdy przechodze tamtędy poprostu nie mogę patrzeć . Organizatorzy , Pani Mańko Szulik może mi teraz powiecie gdzie mam chodzić z psem ??? Gdzie muj wnuk może bawić się w indian ??? Nie dośc że połowe tego terenu zniszczył basen to teraz jeszcze ostatni bastion zieleni został zniszczony. Skandal , kiedyś piekna przyroda , potem koncert niedający spac , a teraz torfowisko . Ręce opadają chcialbym żeby przed domami organizatorów też było takie cos ciekawe czy by się ucieszyli ??zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama