Koncert Blackmore's Night w Zabrzu 28 sierpnia ODWOŁANY...

  Koncert Blackmore's Night w Zabrzu 28 sierpnia ODWOŁANY [BILETY + WIDEO + ZAPOWIEDŹ]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Blackmore's Night
  1/3
  przejdź do galerii

  Zespół Blackmore's Night ©MATERIAŁY PRASOWE

  Koncert Blackmore's Night w Zabrzu ODWOŁANY: To miał być jedyny koncert w Polsce na trasie grupy założonej przez Ritchie'go Blackmore'a (ex-Deep Purple i Rainbow) i jego żonę Candice Night. Niestety wokalistka zachorowałą CZYTAJ SZCZEGÓŁY
  Koncert Blackmore's Night w Zabrzu 2014:

  AKTUALIZACJA 27.08.2014 GODZ. 14:50:
  KONCERT BLACKMORE'S NIGHT W ZABRZU ODWOŁANY


  28 sierpnia (czwartek) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu (ul. de Gaulle'a 17, www.dmit.com.pl) na jedynym polskim koncercie wystąpi formacja Blackmore's Night.


  Zespół, na czele którego stoją Ritchie Blackmore (ex-Deep Purple i Rainbow) i jego żona Candice Night, od lat tworzy muzykę inspirowaną renesansowym folk rockiem.

  Na koncie mają osiem albumów studyjnych z czego ostatni zatytułowany "Dancer & the Moon" został wydany w czerwcu 2013 roku.

  Sierpniowy koncert odbędzie się w ramach europejskiego tournée "Summer Tour 2014" i będzie czwartym a pierwszym od sześciu lat koncertem formacji w Polsce.  Kto tworzy zespół Blackmore's Night?

  Ritchie Blackmore to niewątpliwie jeden z największych światowych gitarzystów. Krytycy muzyczni nigdy nie mieli podstaw aby wątpić w jego silną pozycję jako kompozytora i znakomitego instrumentalisty. Wystarczy przypomnieć takie kompozycje jak: "Black Night", "Strange Kind Of Woman", "Child In Time" czy "Smoke On The Water", które powstały za czasów świetności zespołu Deep Purple z Blackmorem w składzie. Artysta zawsze miał słabość do średniowiecznej i renesansowej muzyki, ale w czasach współpracy z Deep Purple i Rainbow jego preferencje musiały ustąpić ogólnie przyjętym zasadom muzyki rockowej. Sytuacja zmieniła się kiedy gitarzysta założył zespół Blackmore's Night.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama